استانداردهای تولید آموزش در آموزش تک

فن بیان

یکی از مهم ترین معیارهایی که میتواند یک مدرس را به یک مدرس سطح بالا تبدیل کند این است که مدرس فن بیان خوبی داشته باشد و بتواند معنی و مفهوم محتوا را بدرستی به کاربر انتقال دهد. فن بیان خوب به این معنی است که مدرس به موضوع آموزشی خود کاملا مسلط باشد و بتواند هنگام ارائه آموزش محتوا را بدون مکث و وقفه های پی در پی به صورت مستقیم به کاربر انتقال دهد ، تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی هم شامل یک فن بیان خوب میباشد اگر به تلفظ صحیح یک کلمه یا اصطلاح انگلیسی مطمئن نیستید میتوانید قبل از ضبط آموزش از یک دیکشنری یا Google Translate استفاده کنید.

در نظر داشته باشید هرچقدر آموزش شما سطح بالاتری داشته باشد ، برندینگ و اعتبار شما در بین کاربران افزایش پیدا کرده و این باعث میشود که در آینده کاربران و دانشجویان بیشتری را به دوره ها آموزشی خود جذب کنید.

کیفیت تصویر

کیفیت تصویر یکی از اساسی ترین معیارهای آموزش تک به حساب می آید.

 • نرم افزار Camtasia یکی از بهترین نرم افزارهای ضبط و ویرایش ویدیو های آموزشی به حساب می آید که شما میتوانید آموزش این نرم افزار را در این قسمت مشاهده کنید.( توصیه میکنیم این آموزش را حتما مشاهده کنید تا با استانداردهای تولید ویدیو های آموزشی در آموزش تک آشنا شوید)
 • حداقل کیفیت و رزولوشن برای ویدیو های آموزشی، (1280×720) HD میباشد.
 • ویدیوهای خودتان را با پسوند MP4 ذخیره کنید.

کیفیت صدا

صدای رسا و واضح یکی از اصل های مهم در ویدیو های آموزشی است.

 • صدا باید بدون نویز، بدون صدای اضافی مانند صدای فن لپ تاپ و صداهای دیگر محیط باشد.
 • در صورت وجود صدای کلیک ماوس و کیبورد در آموزش ، حتی الامکان باید طوری باشد که برای کاربر آزاردهنده نباشد.
 • از موزیک در ویدیو های آموزشی خود استفاده نکنید.

در نظر بگیرید یک ویدیو آموزشی عالی از هر جهت، بدون داشتن کیفیت صدا میتواند مخاطب خود را از دست بدهد.

ویدیو پیش نمایش

حتما برای آموزش هایتان یک ویدیو پیش نمایش داشته باشید. موارد زیر را در ویدیو پیش نمایش خودتان لحاظ کنید :

 • در ویدیو پیش نمایش توضیحات مختصری رو از کل دوره آموزشی برای کاربر ارائه کنید تا کاربر متوجه شود که در طول دوره آموزشی ، قرار است چه چیزی را یادبگیرد.
 • در صورتی که دوره آموزشی شما یک نتیجه نهایی را شامل میشود حتما در ویدیو پیش نمایش نتیجه نهایی را به کاربر نشان دهید.
 • اگر دوره آموزشی شما پیش نیازی دارد حتما پیش نیاز دوره را معرفی کنید.
 • در صورتی که آموزش شما اختصاصی برای سایت آموزش تک ضبط شده در ابتدای ویدیو پیش نمایش اشاره ای به آموزش تک به عنوان تولید کننده دوره آموزشی داشته باشید.
 • در صورت تمایل میتوانید در ابتدای ویدیو پیش نمایش ، به صورت مختصر خود، سابقه و تخصص خودتان را برای کاربر شرح دهید.

انتخاب یک عنوان مناسب برای آموزش

از آنجا که عنوان یک آموزش اولین چیزی است که با کاربر ارتباط برقرار میکند و تاثیر بسزایی در جذب کاربر دارد ، باید در انتخاب یک عنوان مناسب برای آموزش دقت بیشتری به خرج بدهید. عنوان یک آموزش باید طوری باشد که کاربر با دیدن آن از محتوای اصلی آموزش باخبر شود.

سعی کنید عنوان آموزشتان ساده و قابل فهم باشد و از کلمات کلیدی آموزش هم در عنوان استفاده شود.

آموزشتان را به ویدیوهای کوتاه تقسیم بندی کنید

طبق آمار و استاندارد های جهانی آموزش ، ویدیو های کوتاه آموزشی تاثیر به مراتب بیشتری در یادگیری هرچه بهتر و سریعتر دانشجویان را دارد. به همین دلیل باید دوره های آموزشی خودتان را در ابتدا فصل بندی کنید و سعی کنید که هر فصل و مبحث رو در ویدیوهای کوتاه و مجزا برای دانشجویان ارائه کنید. البته باید این استثنا رو هم در نظر بگیریم : مباحثی که وابسته به زمان بیشتری هستند و کات یا برش دادن آنها منجر به عدم یاگیری صحیح و واکنش منفی دانشجو میگردد از این قضیه مستثنی میشوند و نیازی به کوتاه کردن مبحث نمیباشند.

فایل های مورد نیاز

فایل های مورد نیاز جهت تولید آموزش شامل برچسب آموزش تک، تیزر ابتدایی و تیزر انتهایی را از این لینک دانلود کنید.

 • نحوه استفاده از تیزر ها :
 1.   در صورتی که آموزشتان تک قسمتی است ،تیزر ابتدایی(Intro) را در ابتدای ویدیو و تیزر انتهایی(Outro) را در انتهای ویدیوی آموزشی قرار دهید.
 2. در صورتی که آموزشتان چند قسمتی است ، تیزر ابتدایی(Intro) را در ابتدای اولین ویدیو آموزشی و تیزر انتهایی(Outro) را در انتهای آخرین ویدیو آموزشی قرار دهید.
 • برچسب یا لیبل Amuzeshtak که در پوشه Label قرار داده شده را در گوشه پایین سمت راست هر ویدیو آموزشی قرار دهید ( میتونید یکی از آموزش های سایت رو به عنوان نمونه مشاهده کنید)

توصیه میکنیم برای درک بهتر این قسمت ها آموزش ساخت ویدیوهای آموزشی با نرم افزار Camtasia را مشاهده کنید.

ارسال آموزش به آموزش تک

شما میتوانید فایل های آموزشی خودتان را در یکی از سرویس های آپلود فایل، آپلود کنید و لینک فایل ها را طبق مراحل زیر به آموزش تک ارسال کنید.

مراحل انتشار دوره آموزشی در آموزش تک

1- در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که در آموزش تک ثبت نام کرده اید تا حساب کاربری شما به حساب مدرسی ارتقا پیدا کند.

2- بعد از ضبط و اتمام دوره آموزشی ، اطلاعات دوره و لینک دروس را جهت انتشار به آموزش تک ارسال کنید. انتشار دوره آموزشی

3- نکته مهم : پس از انتشار دوره شما در آموزش تک ، باید با نحوه دسترسی به دیدگاه ها در پنل مدرس و قوانین دیدگاه ها آشنا شوید. دسترسی به دیدگاه ها و قوانین آن

شرایط و قوانین مدرسان آموزش تک

1- شما باید مالک صددرصد محصول یا محتوای ارائه شده باشید و به هیچ عنوان قادر نخواهید بود تا محصول و محتوای شخص دیگری را در سایت قرار دهید.

2- برای تدریس در آموزش تک شما باید دانش و تخصص مربوط به زمینه ی کاری خود را دارا باشید.

3- در محتوای ویدیوهای آموزشی شما قادر نخواهید بود که تبلیغ سایت ها ، شرکت ها و یا محصول اشخاص دیگر را منتشر کنید.

4-  آموزش های شما باید عاری از هرگونه محتوای نامناسب یا توهین آمیز به دیگر شرکت ها و اشخاص باشد.

5- چنانچه کاربری در مورد محصول شما، سوال یا درخواست پشتیبانی داشته باشد برای مثال در قسمت دیدگاه ها و نظرات دوره های آموزشی از شما سوالی پرسیده شود ، شما موظف هستید تا در سریع ترین زمان ممکن ( حداکثر 48 ساعت ) به وی پاسخ دهید.

6- در صورتی که مدرس پشتیبانی دوره خود را بر عهده نگیرد آموزش تک این حق را دارد تا همکاری خود را با مدرس مربوطه متوقف کند.

7- شما به هیچ عنوان برای توضیحات دوره های آموزشی خودتان ، محتوا یا توضیحات سایت های دیگر را کپی نخواهید کرد و شما موظف هستید که خودتان دوره آموزشی خود رو معرفی و توضیحات رو اضافه کنید.

8- از لحاظ سئو به دلیل اینکه آموزش ها بعد از انتشار ، در موتورهای جستجو گر مانند گوگل ثبت یا Index میشوند در آینده قابل حذف نخواهند بود مگر اینکه کیفیت و محتوای دوره از نظر کارشناسان تعیین کیفیت تایید نشود.

چند نکته بسیار مهم

1- ارزش گذاری بر روی آموزش :

ارزش گذاری یا قیمت گذاری بر روی آموزش ها بر عهده خود مدرس میباشد و مدرس تعیین میکند ، دوره ای که منتشر میکند چه قیمتی خواهد داشت اما در صورتی که مدرس نیاز به راهنمایی برای تعیین قیمت داشته باشد میتواند با پشتیبانان سایت از طریق قسمت تماس با ما ارتباط داشته باشد.

2- نحوه تسویه حساب :

همان طور که قبلا هم اشاره شد ،در صورتی که درآمد شما بالای 50 هزار تومان باشد میتوانید درخواست تسویه حساب خودتان را ارسال کنید.

برای ارسال درخواست تسویه حساب ، باید به پنل حساب کاربری و بخش برداشت ها رفته و در این قسمت شماره کارت، میزان مبلغ درخواستی و رمز ورود به حسابتان را وارد خواهید کرد.

نکات مهم در تسویه حساب : 

 • دقت کنید ، شماره کارتی که وارد میکنید باید و باید به نام خودتان باشد.
 • دقت کنید که شما فقط میتوانید از یک شماره کارت استفاده کنید و به این صورت نیست که هر بار از یک شماره کارت مجزا استفاده کنید ، اگر شما در دفعات بعدی ،درخواست تسویه حساب خودتان را برای شماره کارتی متفاوت ارسال کنید شماره کارت جدید نادیده گرفته خواهد شد و مبلغ درخواستی به همان شماره کارت قبلی واریز خواهد شد . فقط در صورتی میتوانید شماره کارت خود را تغییر دهید که از قسمت تماس با ما ، درخواست تغییر شماره کارت را برای ما ارسال کنید.

3- نگهداری از اطلاعات حساب :

شما به عنوان مدرس آموزش تک موظف هستید که از اطلاعات حساب کاربری خود نگهداری و مواظبت کنید ، به هیچ عنوان اطلاعات حساب کاربری خودتان را در اختیار دیگران قرار نخواهید داد.

بازگشت وجه

دوره هایی که شامل گارانتی بازگشت وجه هستند فقط برای هنرجویانی فراهم میشود که با قیمت اصلی داخل دوره ها شرکت کردند و حداقل 7 روز از زمان ثبت نام دوره گذشته باشد

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی تا 80 درصد تخفیف برای دوره ها فعال شد
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه