ما را بیابید

نشانی
خیابان ۱۲۳
نیویورک، نیویورک ۱۰۰۰۱

ساعت کاری
شنبه تا چهارشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
پنجشنبه و جمعه: ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر

وب

ساخت سایت با استفاده از وردپرس

ساخت سایت با استفاده از وردپرس

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای بسیار پر کاربرد می باشد که از آن می توان برای راه اندازی سایت ها استفاده نمود. با توجه به قابلیت های فراوان و خوبی که توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و همچنین با توجه به اپن سورس بودن و رایگان بودن این سیستم، وردپرس توانسته محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران اینترنتی و افرادی که خواهان ساخت وب سایت برای مصارف مختلف خود هستند کسب کرده است.(توصیه می شود دوره آموزشی طراحی سایت و پکیج آموزش طراحی سایت  را مشاهده کنید)

معرفی وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک نرم افزار تحت وب می باشد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ توسط دو فرد به نام های مایکل لیتل و مت مولنوگ ارائه و در معرض نمایش عموم قرار گرفت. در ابتدا که این سیستم معرفی شد و امکانات و کاربردهای آن بسیار محدود بود و بیشتر یک سیستم رایگان وبلاگ نویسی به حساب می آمد که می توانست امکانات بسیار خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار دهد.

بعد از گذشت مدت ها و با توجه به پیشرفت و رشد این سیستم سیستم مدیریت محتوای وردپرس توانست به یک سیستم مدیریت محتوای وبسایت ای از اپن سورس و رایگان تبدیل شود و محبوبیت بسیار فراوانی کسب نماید. در مورد زبان برنامه نویسی مورد استفاده در وردپرس باید بگویم که این سیستم از زبان برنامه نویسی php استفاده کرده و همچنین توسط MySQL پشتیبانی می شود. کار با وردپرس بسیار آسان می باشد و کسی که قصد راه اندازی وبسایت را دارد با سرعت و سیستم وردپرس می‌تواند در عرض چند دقیقه سایت خود را راه اندازی ابتدایی نمایند.

نام و برند وردپرس توسط فردی به نام کریستیان اسلک از دوستان توسعه دهنده وردپرس بود انتخاب گشت. از زمان پیدایش وردپرس بعد از این سیستم با سرعت بسیار زیادی سیر تکاملی و پیشرفت را در پیش گرفته و به سرعت به یک ابزار ساخت به بسیار پر کاربرد به معروف در کل دنیا تبدیل شد.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی

سیتم مدیریت محتوای وردپرس

سیتم مدیریت محتوای وردپرس

وردپرس یک اپن سورس رایگان

مجانی و رایگان بودن وردپرس به یکی از بزرگترین مزایای این سیستم تبدیل شده و همین امر باعث شده تا این سیستم بتواند پیشرفت بسیار زیادی در طی سالهای اخیر به خود ببینند. این قابلیت موجود در وردپرس باعث می شود تا هر کسی که تمایل داشته باشد به سمت این سیستم آماده و تغییرات مختصر خود را در آن اعمال کند همچنین توسعه دهندگان و طرح‌های مختلفی که در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند از این سیستم مدیریت محتوای استفاده کرده و این سیستم در طی سالهای اخیر بهبود ها و پیشرفت های بسیار زیادی را به خود دیده است.

اکثر توسعه دهندگان و طراحان وب سایت نظر مثبتی نسبت به سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارند اپن سورس بودن سیستم مدیریت محتوای وردپرس و تبدیل گشته که در نتیجه آن طراحان و توسعه دهندگان زیادی افزونه ها و ابزارهایی را برای این سیستم مدیریت محتوا کد نویسی و طراحی نموده و افراد مختلف بتوانند به راحتی و یا با پرداخت هزینه بسیار اندک و در بعضی مواقع رایگان از این امکانات بسیار مفید نهایت استفاده را ببرند. از جمله مهمترین مزیت های این سیستم این است که تمامی این امکانات به صورت کاملا مجانی و بدون هیچگونه اعتبار محدودی در اختیار افراد علاقه‌مند قرار گرفته می شود.

سیستم وردپرس

سیستم وردپرس

قالب در سیستم مدیریت محتوای وردپرس

طراحان و توسعه دهندگان بسیار زیادی در سراسر دنیا بر این باورند که یکی از مهمترین مزیت ها و جاذبه‌های وردپرس پوسته ها و قالب های بسیار زیبا و در عین حال رایگان آن می باشد در حال حاضر تعداد بسیار زیادی پوسته در سراسر دنیا توسط توسعه دهندگان و طراحان برای این سیستم مدیریت محتوایی طراحی شده و همچنین در حال طراحی میباشد که اکثر آنها قابلیت واکنش گرایی برای استفاده شخصی بودن را داشته و این هم خود به محبوبیت سیستم مدیریت محتوای وردپرس در میان کاربران تعداد زیادی می افزاید.

همچنین در حال حاضر سایت های بسیار فراوانی به صورت کاملا فعال حضور دارند و در حال ساخت پوسته و قالب های رایگان برای این سیستم می باشند تا آنها را در اختیار کاربران متقاضی قرار داده و این کاربران نمی تواند از آنها نهایت استفاده را ببرند همچنین شرکت ها و توسعه دهندگان بسیاری نیز برای این سیستم مدیریت محتوا در حال فعالیت می باشند که وظیفه آنها ایجاد قالب وردپرس به صورت سفارشی برای کاربران می باشد و کاربر می‌تواند با سفارش دادن قالب مورد نظر خود به این شرکت ها و توسعه دهندگان با توجه به سلیقه خود قالب مد نظر خود را برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس بر روی سایت خود ایجاد نمایند.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی

تنوع افزونه ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس

یکی از دلایلی که وردپرس برای کاربران تازه کار و مبتدی بسیار عالی میباشد وجود افزونه های بسیار متنوع در این سیستم می باشد. در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰۰ افزونه ها و ماژول رایگان برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس توسط توسعه دهندگان و طراحان مختلفی در سراسر دنیا برای این سیستم طراحی و ایجاد گشته است اینکه هر فرد می تواند با مراجعه به مخزن وردپرس انواع مختلف پلاگین ها و افزونه ها و ماژول های مورد نظرش را دانلود نموده و بر روی سیستم مدیریت محتوای خود نصب نمایید.

این افزونه ها و ماژول ها باعث می شوند تا امور و کارهای سخت و پیچیده موجود در وردپرس تا حدود زیادی آسان گشته و به راحتی آنها را به سیستم مدیریت محتوایی خود یعنی وردپرس اضافه نمایید و از امکانات و آپشن هایی که این افزونه ها و پلاگین ها در اختیار شما قرار می دهند نهایت لذت را ببرید. نکته حائز اهمیت این است که برای استفاده از این افزونه ها و پلاگین ها به کمترین میزان دانش برنامه نویسی احتیاج نبوده و افراد بدون داشتن هیچ علمی در زبان برنامه نویسی هم می توانند از این امکانات استفاده نمایند و نهایت لذت را ببرند.

تنوع افزونه ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس

تعداد بسیار زیاد کاربران وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس با توجه به امکانات و کاربردهای بسیار محبوبیت فراوانی که دارد از تعداد قابل توجهی از کاربران اینترنتی بهره می برد. آمار مشخص شده در سال پیش چیزی در حدود ۷۵ میلیون وب سایت و صفحه اینترنتی با استفاده از سیستم وردپرس بالا آمدند و در حدود ۲۷ الی ۲۶ درصد از سایت های موجود در کل دنیا برای مدیریت وب سایت خود از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند.

با توجه به این موضوع و این امر که شرکت ‌ها و افراد مختلف از انواع مختلف سایت های استاتیک و یا ثابت و برنامه نویسی های شخصی استفاده می کنند بازهم وب سایت های ارائه شده توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس تعداد بسیار زیادی از سایت های کل سایت موجود در دنیا را تشکیل می دهند یعنی به جای هر وب سایت که شما را مشاهده می کنید این احتمال وجود دارد که با نسبت ۱ به ۴ از آن وبسایت تحت سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده باشد.

بی‌رقیب بودن و محبوبیت پیش از حد وردپرس

طبق آمار افرادی که دارای سایت های تجاری و اقتصادی هستند تا ۵ برابر نسبت به سایت های خبری و یا دیگر سایت ها تمایل دارند تا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سایت مورد نظرشان استفاده نمایند و از امکانات بسیار عالی موجود در این سیستم نهایت لذت را ببرند که تمام این ها نشانه برای بی‌رقیب بودن و محبوبیت پیش از حد وردپرس در کل دنیا می باشد.

همچنین وردپرس از جامعه آماری بسیار بالایی در میان وب‌سایت‌های که از سیستم های مدیریت محتوایی بر روی سایت شان استفاده می‌کنند نیز بهره می برد و طبق آمار به صورت تقریبی چیزی در حدود ۷۷ درصد از وب سایت هایی که از سیستم های CMS یا همان سیستم های مدیریت محتوای رایگان و مجانی و یا هم چنین پولی بر روی سایت استفاده می کنند تحت سیستم وردپرس ارائه و راه اندازی گشتند.

تعداد بسیار زیاد کاربران وردپرس

وجود تمامی امکانات در قالب یک کنترل پنل مجزا

سیستم مدیریت محتوا وردپرس تمام نیازهای یک وب سایت به صورت تمام و کمال درباره کنترل پنل مجزا و پیشرفته در اختیار کاربرانش قرار می دهد. این سیستم در ابتدا به عنوان یک سیستم وبلاگ شده و خبری فعالیت می نمود با توجه به پیشرفت هایی که امروزه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس صورت گرفته است این سیستم این امکان را دارد تا به صورت کاملا انعطاف پذیر و منطبق با تمامی امکانات و آپشن های مورد نیاز برای انواع مختلف وب سایت ها را در تعداد کاربران درخواست کننده قرار دهد.

همچنین وجود تعداد بسیار زیادی تم و قالب و افزونه ها و پلاگین های مختلف عملکرد و کارایی و راندمان این سیستم مدیریت محتوا را تا حدود زیادی افزایش داده و همین عوامل باعث می شوند تا ما بتوانیم هر نوع وب سایت و یا صفحه را با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی نماییم همچنین این امکان وجود دارد که با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و همچنین افزونه ووکامرس یک فروشگاه اینترنتی هم در وب سایت خود راه اندازی نموده و دیگر نیازی نباشد تا برای انجام این کار به یک وبسایت جداگانه احتیاج پیدا کنیم.

با توجه به نکات گفته شده وردپرس دارای مزیت می باشد تا در صورت استفاده از آن نیازی نباشد تا برای انجام به سمت های مختلف و راه اندازی بخش های مختلف فروشگاه هزینه اضافی و جداگانه‌ای را بپردازیم حتی امروز این مکان در وردپرس نیز وجود دارد که بتوانیم به راحتی تلفن همراه خود را به این سیستم مدیریت محتوا اتصال نموده و و از آن نهایت استفاده را ببریم.

وجود تمامی امکانات در قالب یک کنترل پنل مجزا

استفاده از وردپرس توسط معتبرترین برندهای جهانی

این سیستم مدیریت محتوا توسط معروف ترین و معتبرترین برندهای در حال فعالیت در دنیا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله برند هایی که از این سیستم مدیریت محتوای استفاده می کنند می توان به مواردی مانند سونی، موزیک، انگری بیرد، اوباما فانشن، نیویورک‌ تایمز، کوکاکولا، نوکیا، هاروارد، سی ان ان، یاهو نیوز، مک‌دونالدز و بسیاری دیگر موارد این چنینی اشاره نمود.

همچنین سیستم مدیریت محتوایی از تعداد زیادی زبان زنده در دنیا استفاده می نماید که دارای این زبانها به ۴۰ زبان مطرح موجود در دنیا رسیده و همچنین از زبان فارسی نیز به صورت ترجمه شده استفاده می نماید و امکان ترجمه شامل تمامی بخش های موجود در پنل مدیریت وردپرس شامل کنترل پنل و بخش‌های مختلف دیگر وردپرس می شود.

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های این سیستم مدیریت محتوایی این است که امکان شخصی سازی و ترجمه تمامی قسمت های موجود در آن مانند افزونه ها، قالب ها و هسته اصلی خود سایت به آسانی امکان پذیر می باشد.

استفاده از وردپرس توسط معتبرترین برندهای جهانی

بحث امنیت در این سیستم مدیریت محتوایی

امنیت در سیستم مدیریت محتوایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه‌ای که این سیستم هر چند وقت یک بار به صورت کاملا اتوماتیک هسته خود را آپدیت می کند که در نتیجه این امر مشکلات و باگهای احتمالی به وجود آمده در ورژنهای قبلی به صورت تمام و کمال از بین رفته و افزایش بسیار زیادی برای امنیت این سیستم به ارمغان خواهد آمد.

طبق آمار تا کنون این سیستم مدیریت محتوایی ۱۰۳ مرتبه آپدیت شده است. نکته ای که مشخص است این است که در اینترنت و فضای مجازی بحث امنیت و حفظ حریم خصوصی و اطلاعات افراد بسیار مهم بوده و افراد مختلف می خواهند اطلاعات و داده‌ها ایشان در زمان مختلف مانند کسب و کارهای تجاری و غیره به خوبی حفظ و ثبت کرد و هیچگونه آسیب و یا خطری متوجه آنها نباشد با توجه به همه این موارد می تواند این سیستم مدیریت محتوا یک گزینه بسیار عالی برای انواع مختلف کسب و کارهای تجاری و زمینه های شغلی که می خواهند به شخصیت آنها به خوبی رعایت شود باشد.

هیچ گونه مشکلی برای داده ها و اطلاعات به وجود نمی آید

افرادی که از این سیستم برای کسب و کار خود استفاده می کنند می توان تا حد زیادی می‌تواند اطمینان خاطر داشته باشد که هیچ گونه مشکلی برای داده ها و اطلاعات آنها به وجود نیامده و به خوبی تمرکز خود را برای دیگر قابلیت‌های موجود بر روی وب سایت شان و همچنین تولید محتوای مناسب خرج نمایند.

تعداد بسیار زیادی از برنامه نویسان و کاربران در زمینه وردپرس در حال فعالیت هستند انواع مختلف پلاگین ها و افزونه ها و قالب و تم های موجود برای ورود به سایت این تالار گفتگوی پشتیبانی وردپرس شامل تعداد زیادی پرسش و راه‌حل و حدس و گمان می باشد همچنین در صورتی که شما سوال داشته باشید میتوانید سوال مورد نظر خود را در تالار گفتگوی پشتیبانی برای وردپرس جستجو نموده و از راه حل های قبلی توسط کاربران به دست آمده و ثبت شده و کاملاً تست شده می باشد نهایت استفاده را ببرید و در بحث زمان خود بسیار زیاد صرفه جویی نمایید.

آموزش تک
نویسندهآموزش تک

دیدگاهتان را بنویسید