انیمیشن و سه بعدی

بررسی بازار کار افترافکت

موضوعی که در این بخش به آن می پردازیم بازار کار افترافکت ( موشن گرافیک) است. البته قرار نیست که تنها بگوییم که بازار کار افترافکت بسیار داغ است و خیلی سریع پولدار می شوید. در واقع می خواهیم در این مقاله بررسی کنیم که از افترافکت  به چه روش هایی می توان پول در آمد و چه کسانی تا به امروز توانسته اند از این نرم افزار درآمدزایی داشته باشید. ما به حوزه های مختلف می پردازیم و خصوصیات هر حوزه را به طور دقیق بررسی می کنم. در نظر داشته باشید که به طور کلی اینکه کدام یک از حوزه های زیرین می توان پولساز تر باشد ( آموزش موشن گرافیک ) به خودتان بستگی دارد. به میزان تلاش و علاقه ای که در طول مسیر می گذارید.

بازار کار افترافکت در حوزه انیمیشن سازی

با توجه به اینکه تا صحبت از افترافکت می شود افراد به یاد انیمیشن سازی می افتند در ابتدا این موضوع را بررسی می کنیم. در نظر داشته باشید که در حال حاضر بزرگترین بازار کار افترافکت در زمینه ساخت انیمیشن های چند ثانیه ای است که آن را موشن گرافیک می نامند. این حوزه در سال های توانسته یکی از پولساز ترین گزینه محسوب شود. سادگی و در عین حال قدرتمند بودن موشن گرافیک سبب می شود که بازار کار افترافکت را بهبود بخشد در واقع در این فضا ترکیب صوت و تصویر به صورت خاصی صورت می گیرد و برای شرکت های تبلیغاتی یک گزینه بسیار مهم محسوب می شود. از موشن گرافیک ها در وب سایت،شبکه های اجتماعی و حتی تیزرهای تبلیغاتی محسوب می شود. سهم بزرگی از پروژه های موشن گرافیک از سوی مردم عادی است و این امر سبب می شود که در این مسیر همیشه کار موجود باشد. در موشن گرافیک حساسیت کمتری به ایرادهای جزیی است و خلاقیت نقش مهمی دارد. بنابراین بازار کار افترافکت در زمینه انیمیشن سازی همیشه داغ است.

 

یازار کار افترافکتبازار کار افترافکت در زمینه تبلیغات تلویزیونی

موضوع دیگری که این روزها بسیار دیده شده است تیزرهای تبلیغاتی است که ساخته می شود و کار و درآمدزایی افترافکت را نیز تحت تأثیر قرار داده است. در نظر داشته باشی که در این بین افترافکت بسیار حرفه ای عمل می کند با استفاده از ابزارهای افترافکت می توان افکت های بسیار زیبایی به تبلیغات اضافه نمود و البته می توان در تصاویر برش ایجاد کرد و نوشته را متحرک سازی نمود. این گزینه نیز سبب بهبود بازار کار افترافکت شده است و به نوعی کسانی که در زمینه تیزرهای تلویزیونی فعالیت می کنند اغلب می توانند پروژه های سالانه دریافت نمایند. این بخش بازار وسیعی را به خود اختصاص داده است و روز به روز در حال پیشرفت است.

یازار کار افترافکت

بازار کار افترافکت در زمینه شبکه های اجتماعی

به هر روی درصد چشمگیری از مردم ایران و جهان زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. ویدیوها در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد. حال در این بین بازاریابی و تجارت های غیر حضوری نیز در این فضا بسیار دیده می شود درآمد افترافکت در زمینه ساخت ویدیوهای تبلیغاتی در وضعیت خوبی قرار دارد. حال هرچه خلاقیت بیشتر باید ویدیو ساخته شده جذاب تر و گیراتر می باشد و سبب می شود که بازاریابی به طور قوی تری پیش برود. از طرفی کار و درآمد افترافکت در این مسیر نیز دارای فضای بهتری خواهد بود. در صورتی که تازه کار هستید به شما پیشنهاد می کنیم نمونه کار ساده ای به مدیران شبکه های اجتماعی ارائه دهید و به این ترتیب استارت بازار کار افترافکت برای شما زده خواهد شد. نگران نباشید این روش به نوبه خود با فضای درآمدزایی خوبی همراه است.

 

یازار کار افترافکتبازار کار افترافکت در زمینه بنر و لوگو

این روزها هر سایتی که بارگذاری کنید بخشی از سایت دارای بنرهای تبلیغاتی است، اینجاست که مشخص می شود بازار کار افترافکت همیشه قوت خود را دارد. البته برای ساخت این بنرها می توان از نرم افزارهای دیگری مانند فتوشاپ نیز استفاده کرد اما به طور کلی زیباترین بنرها توسط نرم افزار افترافکت ساخته می شود.

یکی دیگری از مواردی که در لیست بازار کار افترافکت قرار می گیرد ساخت لوگوهای متحرک است. به هر روی هر محصول اینترنتی دارای یک برند خاص است یعنی لوگویی که آن را از سایر محصولات متمایز سازد. در این مسیر استفاده از لوگوهای متحرک بسیار مهم است و سبب می شود که حالت پونمایی حفظ شود. در نظر داشته باشید که بازار کار افترافکت در زمینه ساخت لوگو کمی ضعیف است اما این موضوع به دلیل تکراری بودن ایده ها بوده  و به نوعی نیاز است که طراحان تسلط بیشتری بر روی لوگوها داشته باشند.

 

یازار کار افترافکت

بازار کار افترافکت در وله های تبلیغاتی و جلوه های سینمایی

در نظر داشته باشید که وله ها همان ویدیوهای کوتاهی هستند که در بین برنامه های تلویزیونی پخش می شود و در این بین تنوع نقش بسیار مهمی دارد. درآمد افترافکت در این مسیر بسیار داغ است به شرطی که بتوانید طرحی جدید و خاص ارائه دهید. از یاد نبرید که به طور کلی وله ها می بایست دارای یک بخش مشخص برای شخصیت های داستانی باشند

مورد بعدی که برآورد بازار کار افترافکت را آسانتر می کند جلوه های سینمایی است. در این مسیر نیاز است که پیشرفته ترین پروژه های افترافکت وارد شود مبرهن است که طراحان حرفه ای در این مسیر موفق هستند. عموماً باید سعی کنید ایده هایی را پیشنهاد دهید که از نظر فیلمساز قیمت ارزان و مناسبی داشته زیرا در این مسی همیشه بودجه کمی دیده می شود اما طراحان حرفه ای می توانند به نتیجه خوبی برسند.

در این مقاله به طور دقیق در خصوص بازار کار افترافکت صحبت شد. به این ترتیب افرادی که قصد دارند در مسیر افترافکت درآمدزایی داشته باشند باید در ابتدا ایده های جدید ارائه دهند و همینطور تلاش و پشتکار خوبی داشته باشند تا بتوانند پیروز شوند. عموماً کار و درآمد افترافکت در وضعیت نرمال قرار دارد.

یازار کار افترافکت

منبع :موشن گرافیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا