انیمیشن و سه بعدی

بررسی بهترین کاربردهای افترافکت

آیا می دانید مهمترین کاربردهای افترافکت کدامند؟

قطعاً برای کار با نرم افزار افترافکت ( موشن گرافیک ) باید بدانیم که کاربردهای آن چیست و چقدر برای هدف ما مناسب خواهد بود.

افرادی که در زمینه افترافکت مبتدی ( آموزش موشن گرافیک ) هستند در مورد کارهایی که می توان با افترافکت انجام داد و یا کارهایی که این نرم افزار از پسش بر نمی آید بسیار سردرگم می شوند. این موضوع به دلیل گستردگی نرم افزار افترافکت است که به نوبه خود سبب شده است که عده ای به طور کامل به آن اعتماد کرده و عده ای نیز از آن فاصله بگیرند. در این مقاله به طور دقیق در خصوص کاربردهای افترافکت صحبت می کنیم تا حوزه توانایی این نرم افزار شفاف سازی شود.

زمینه های اصلی افترافکت

یکی از کاربردهای افترافکت که به طور کلی از ویژگی های مهم آن محسوب می شود زیباسازی است. در واقع افترافکت محیطی است که سبب می شود لایه های فیلم به طور دقیق با هم تلفیق شود. چطور این مورد اعمال می شود؟ به عنوان مثال فردی که در زمینه افترافکت فعالیت می کند و کار وی طراحی انیمیشن های سه بعدی است تصاویر سه بعدی را به صورتی خاص بر روی هم می اندازند و به این ترتیب جلوه ای زیبا برای تصویر پدید می آید. بنابراین افترافکت از دسته ابزارهای بسیار قدرتمند در این زمینه محسوب می شود. از سمت دیگر یک تدوین گر برای اینکه بتوان در ساخت تیتراژ خوب عمل کند می تواند از کاربرهای افترافکت استفاده کرده و در این محیط یک انیمیشن دو بعدی را از صفر تا صد بسازد. در واقع گستردگی کاربردهای افترافکت بسیار زیاد است و این روند سبب می شود که افراد کار با افترافکت را بسیار عالی بدانند.

اگر سوال شما این است که آیا افترافکت به تنهایی می تواند تدوین فیلم حرفه ای داشته باشد باید بگوییم خیر! در واقع در این سیستم ساختار به صورت لایه ای است و در تدوین فیلم نیاز به ساختار موازی است که در این بین با ترکیب کاربردهای افترافکت و نرم افزار پریمیر تدوین فیلم در وضعیت بسیار آسانتر پیش می رود.

افترافکت قدرتمند است اما یادگیری آن ساده است افرادی که در زمینه فتوشاپ فعالیت کرده اند به سادگی می توانند با این نرم افزار ارتباط برقرار کنند. سیستم های لایه ای در این نرم افزار دقیقاً مانند فتوشاپ عمل می کند و سبب می شود که ورقه هی کاغذ به سادگی روی هم بیاید. در واقع ورقه های رویی ورقه های زیرین را می پوشانند.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع موشن گرافیک در افترافکت

کاربرد های افترافکت

کتابخانه افکت های افترافکت

در کاربردهای افترافکت موضوع مهمی که وجود دارد سیستم های کتابخانه ای است، در واقع نرم افزار افترافکت با توجه به داشتن کتابخانه قدرتمند خود از سایر نرم افزارها متمایز شده است. در نظر داشته باشید که در این کتابخانه صدها افکت وجود دارد که و افزونه های قدرتمند موجود اجازه می دهد که بتوانیم افکت های بیشتری به افترافکت اضافه نمایید بنابراین یکی از اصلی ترین کاربردهای افترافکت وجود کتابخانه های آن است.

به عنوان مثال یکی از افکت هایی که در نرم افزار افترافکت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد افکت شبیه سازی است که می توان برف و باران را به خوبی شبیه سازی کند این بخش خاصیت تلفیق پذیری بسیار بالایی دارد و به نوبه خود می تواند یکی از بهترین کاربردهای افترافکت محسوب می شود. البته تنظیمات پیش فرض در افترافکت قابل تغییر است کافیست خودتان بخواهید در آن تغییر ایجاد نمایید.

افکت های stylize از دیگر کاربردهای افترافکت محسوب می شود که به نوعی سبب ساده سازی تصویر می شود و فیلتر اعمال شده توسط این افکت مانند فتوشاپ عمل می کند. این گزینه در برنامه های کودک و کارتون ها بسیار مناسب محسوب می شود. شما با انتخاب این افکت به سادگی یک تصویر را تبدیل به یک شخصیت کارتونی می کنید که به نوبه خود این کاربرد سبب پیشرفت بسیار بهتر پروژه های انیمیشنی می شود.

دسته های دیگر افکت شامل blur است که به نوعی در جهت ایجاد محو شدگی مورد استفاده قرار می گیرد و سبب می شود که میزان عمق میدان از سوی سما تعیین شود. این گزینه سبب می شود که المان حس در انیمیشن ها به سادگی اعمال شود و نیازی به استفاده از ابزارهای اضافی نباشد.

کاربرد های افترافکت

مهمترین کاربردهای افترافکت

در این لیست پرسپکتیو بسیار پر اهمیت است زیاد سبب می شود که اضافه کردن یک جسم به انیمیشن و متحرک سازی آن آسانتر شود. در واقع پرسپکتیو نوشته و یا جمش را در حالت حرکتی قرار می دهد و سبب می شود که فیلم به هم چسبیده به نظر برسد.

چرخش از دیگر کاربردهای مهم افترافکت محسوب می شود که به نوعی در لیست آپشن های حرکتی قرار می گیرد. این سری از کاربردها به نوبه خود می تواند بسیار عالی به نظر برسد و پروژه را با کیفیت بالاتری پیش ببرد.

در نظر داشته باشید که یکی از دلایلی که سبب می شود تدوینگران به سراغ نرم افزار افترافکت بروند پروژه های آماده آن است. گاهی شما برای انجام یک پروژه زمان کافی ندارید در این شرایط کاربردهای افترافکت به سادگی به سراغ شما می آیند و سبب می شود که بتوانید در زمنی کم به نتایج شگفت انگیزی دست یابید. در نظر داشته باشید که پروژه های آماده افترافکت نیاز به مهارت کمی دارد و تنها با جایگزینی تصاویر به سادگی می تواند از این پروژه ها استفاده نمایید. هرگز از یاد نبرید که به طور کلی افترافکت از دسته نرم افزارهای قدرتمند است بنابراین اگر شما قصد دارید مهارتتان را افزایش دهید می توانید به سراغ جلوه های ویژه آن رفته و به سادگی مهارت در این زمینه را به حد اعلا برسید. کاربردهای افترافکت سبب می شود بتوانیم به طور دقیق به همه بخش های این نرم افزار تسلط داشته باشیم. از یاد نبرید که افترافکت می تواند نتایج شگفت انگیزی بر روی پروژه های عظیم ایجاد نماید.کاربردهای افترافکت را تمرین کنید.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع موشن گرافیک در افترافکت

کاربرد های افترافکت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا