انیمیشن و سه بعدی

اهمیت و ضرورت فضاسازی در افترافکت

آیا می دانید فضاسازی در افترافکت بدون استفاده از پلاگین و آپشن های کمکی کاری بسیار دشوار و زمانبر است؟ فضاسازی در افترافکت یکی از بهترین روش هایی است که سبب می شود بخشی از پروژه بسیار طبیعی و مدرن به نظر برسد. در نظر داشته باشید که عموماً افرادی که قصد دارند روند فضاسازی در افترافکت را به طور دقیق دنبال نمایند باید سعی کنند ابزارهای مورد نظر برای این کار را بشناسند و در جهت صحیح از آن استفاده نمایند. در این مقاله قصد داریم بهترین روش های فضاسازی در افترافکت را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

 

اهمیت فضاسازی در افترافکت

یکی از بهترین افزونه هایی که برای فضاسازی در افترافکت مورد استفاده قرار می گیرد trapcode است. در واقع این پلاگین برای ایجاد حلقه های هندسی تولید شده است . زمانی که اولین نسخه از این افزونه عرضه شد استفاده از آن بسیار دشوار بود و حتی توضیح اینکه فضاسازی در افترافکت چیست و قرار است چه اتفاقی بیفتد نیز از توانایی سازنده خارج بود. اما نسخه های بالاتر از این افزونه سبب شد که موفقیت در زمینه فضاسازی در افترافکت بسیار افزایش یابد به طوری که دسترسی به بخش های مختلف نرم افزار نیز آسان شد.

موضوع شکل های هندسی در افترافکت موضوعی بسیار مهم است که همیشه برای طراحان یک بخش دشوار و بسیار عجیب محسوب شده است. وجود این ابزار سبب می شود تا بتوانید قطعات زیبا و بسیار شگفت انگیز ایجاد نموده و در ترکیبات موجی شکل های هندسی نیز موفق باشید فضاسازی در افترافکت باید با تغییر شکل لحظه ای همراه باشد. یعنی استفاده از کامپوننت ها در ساخت انیمیشن از دسته موارد بسیار مهم بوده به طوری که سبب می شود به تصاویرعمق بخشیده شود و سبب شود که تصاویر در جایگاه خود به درستی قرار بگیرند. ساخت فضا در تمامی انیمیشن ها سهم مشخصی دارد و کمتر ویدیویی است که در آن از فضاسازی استفاده نشده است. اینطور که شواهد نشان می دهد هرچه مسیر فضاسازی هموارتر باشد دست طراح بازتر است.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع پلاگین پارتیکولار

فضاسازی در افترافکت

عمق فضاسازی در افترافکت

عمق فضایی که ساخته می شود به نوبه خود بسیار مهم است، به طوری که تصاویر باید در وضعیت طبیعی قرار بگیرد و هرگز رویکرد تصنعی برای آن قید نشود. از دیگر افزونه های کاربردی فضاسازی در افترافکت می توان به به lenscare اشاره کرد این ازونه سبب می شود که فضاسازی در ویدیوها به نحو احسنت صورت بگیرد. به طوری که در استودیوهای بزرگ ویدیوسازی نیز از این افزونه استفاده شده است.

به طور کلی این افزونه مجموعه از دو پلاگین است. در نظر داشته باشید که وظیفه اصلی این پلاگین جدا کردن آبجکت از پس زمینه و همینطور تمرکز عالی بر روی آبجکت ها است، در زمینه جداسازی آبجکت ها از پس زمینه روش های متعددی در این افزونه وجود دارد که سبب می شود جداسازی در وضعیت شفاف و یا مات صورت بگیرد و یا از برش های عرضی و طولی استفاده شود، در نظر داشته باشید که فضاسازی در افترافکت به نوبه خود شامل چندین بخش مختلف است که هر یک می بایست به درستی اعمال شود. برای جداسازی از آپشن dof و برای تمرکز بر روی آبجکت ها از آپشن oof استفاده می شود که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند.

با استفاده از این ابزار به طور کلی می توانید تصاویر دو بعدی خوبی اعمال نمایید به طوری که هیچ نوع بار اضافی در زمینه سه بعدی سازی اعمال نشود. در واقع عمق فضاسازی در افترافکت به طور دقیق اعمال می شود و در طول تمامی نسخه های پروژه می توان از آن استفاده نمود. یکی دیگر از خصوصیات فضاسازی در افترافکت این است که اعمال فیلترها به صورتی است که هرگز تصویر از وضعیت غیر طبیعی خارج نشود. در نظر داشته باشید که وجود این افزونه علاوه بر افترافکت در فتوشاپ نیز دیده می شود. شما می توانید به سادگی از تغییر شکل تصاویر جلوگیری نمایید.

فضاسازی در افترافکت

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع پلاگین پارتیکولار

متدهای فضاسازی در افترافکت

یکی دیگر افزونه هایی که در زمینه فضاسازی در افترافکت دیده می شود trapcode particular است. این پلاگین به طور کلی در زمینه ایجاد افکت بهترین رویکرد را از خود نشان می دهند. این افزونه سبب می شود که ایجاد قالب های جدید FX به طور دقیق صورت پذیرد. در نظر داشته باشید که این قالب ها در زمینه جلوه های صوتی و تصویری مورد استفاده قرار می گیرد و ر فیلم موسیقی به طور جدی استفاده می شود. پنل های قدرتمند این افزونه قطعاً برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. در واقع شما می توانید عناصر اولین و خصوصیات به کار رفته در این ابزار را در زمینه های جلوه های بصری به کار ببرید به طوری که پروژه بتواند مسیر طراحی خود را به درستی طی نماید. موضوع دیگری که در خصوص فضاسازی در افترافکت دیده می شود ساخت طرح های نیمه سازمان یافته است. این طرح ها دارای چندین بخش مجزا می باشد که شاید کار با از عهده افراد حرفه ای برآید.

در واقع این افزونه اجازه می دهد که هر کامپوننت به سادگی و بدون هیچ نوع تداخلی با انیمیشن اصلی اعمال شود این امر توسعه پروژه شما را آسانتر می کند.

فضاسازی در افترافکت

نتیجه گیری

هرگز از یاد نبرید که ساخت فضا در افترافکت سبب می شود که خاصیت طبیعی بودن پروژه به طور دقیق حفظ شود. افرادی که می خواهند انیمیشن های سه بعدی ۲ ثانیه ای طراحی کنند باید از فضاسازی به طور دقیق بهرمند شوند زیرا فضاهای دو بعدی با سه بعدی متفاوت بوده و اگر یکسان مورد استفاده قرار بگیرد مشکل ایجاد می کند. در نظر داشته باشید که به طور کلی در افترافکت ایجاد یک سری لازمه های سه بعدی می کند فضای پروژه را به سمت متریال های کلاسیک پیش ببرد. در نظر داشته باشید که در افترافکت باید هر جز از نقشه به سبک خاصی اعمال شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا