انیمیشن و سه بعدی

جهان شگفت انگیز موشن گرافیک

در صنعت تبلیغات، موشن گرافیک / Motion Graphics یک نیروی محرک باور نکردنی است. و کار های موشن گرافیک و فیلم ها، افزایش بسیار سریع و چشم گیری داشته است. و در استودیو ها و سازمان های مختلفی که در زمینه ی موشن گرافیک کار می کنند، تحولات بسیار سریعی در موشن گرافیک رخ داده است؟ آیا می خواهید وارد این میدان شوید؟ و یا می خواهید به چرخه ی سریع این تحولات بپیوندید؟ در این جا مواردی آورده شده است که می تواند یک حرکت هوشمندانه و یک کمک به تصمیم گیری شما باشد.

یک طراح موشن گرافیک چه کاری انجام می دهد؟

سعی کنید به آموزش موشن گرافیک / Motion Graphics به عنوان یک همبرگر بزرگ فکر کنید!!!

موشن گرافیک

این همبرگر شامل چهار اجزای خوشمزه است. طراحی، انیمیشن، ترکیب و ویرایش. طراحی، پایه و اساس تمام کارهای موشن گرافیک است. انیمیشن ها جالب هستند، اما بدون طرح های بزرگ شما فقط یک ظرف خالی هستند. انیمیشن مانند سس مخصوص و رازآلود است، که پیچ و خم اضافی را به طرح شما اضافه می کند.

توجه: ترکیب ها، هنرِ گرفتن دارایی های مختلف بصری از منابع مختلف و لایه بندی آن ها با یک دیگر است تا به نظر برسد که همه ی آن ها بخشی از یک صحنه هستند. این کار در تمام مدت فیلم انجام می شود. طراحی موشن گرافیک تقریبا معادل کار مونتاژ عکس است.

میزان درآمد یک طراح موشن گرافیک، از دید جهانی چقدر است؟

قطعا تقاضای بالا برای Motion Graphics در جامعه ی طراحی وجود دارد. این روزها به ندرت یک آگهی تجاری می بینید که از متن های سه بعدی انیمیشن و جلوه های بصری دیگر استفاده نکند. این نکته قابل درک است که هنگام فکر کردن به آینده (مخصوصا در این اقتصاد) موضوع پول نگرانی بزرگی است، اما در طراحی موشن گرافیک، موقعیت های کاری خوبی وجود دارد. برای اطلاع از این موضوع جهانی، “سرشماری طراحی موشن گرافیک” / “Motion Graphics Design Census“ را بررسی کنید. این تحقیق، پر از اطلاعات با ارزش موشن گرافیک است، از جمله: طراحان موشن گرافیک چه قدر در آمد دارند و طراحان، بیشتر از چه نرم افزار های موشن گرافیک استفاده می کنند.

موشن گرافیک

آیا موشن گرافیک برای من مناسب است؟

جوانب مثبت و منفی برای هر کاری وجود دارد. و طراحی موشن گرافیک یک استثنا نیست. در این جا چندین نکته ی مثبت و منفی Motion Graphics آورده شده است که بد نیست برای فکر کردن به این زمینه، مورد توجه قرار بگیرند:

نکات مثبت:

 1. دسترسی به شغل خوب و موقعیت شغلی مناسب: از آن جا که تقاضای زیادی برای موشن گرافیک در صنعت تبلیغات وجود دارد، مشاغل زیادی نیز در این زمینه وجود دارد که موقعیت های شغلی خوبی را فراهم می کند. همچنین، موشن گرافیک یک هنر است که در صنایع مختلف دیگر، از جمله صنعت فیلم نیز، کاربرد زیادی دارد.
 2. ارتقای سطح و بهبود کسب و کار: حتی اگر شما نمی خواهید یک طراح موشن گرافیک شوید، داشتن دانش پایه ای از ویدیو، ابزار ارزشمندی برای تبلیغ خود شما و کار شما است. محبوبیت یوتیوب و ویدیوهای Vimeo که در سایت های وردپرس ساده جاسازی می شوند افزایش چشم گیری داشته است!
 3. یادگیری آسان و در دسترس: برای طراحی موشن گرافیک در درجه اول، از ادوبی افتر افکت / Adobe After Effects استفاده شد. خوشبختانه این نرم افزار یکی از ساده ترین نرم افزارهای یادگیری است. هنگامی که صحبت از After Effects به میان می آید، تمام آن چه برای آموزش نیاز دارید، می توانید از منابع آنلاین بگیرید. بهترین ها را می توانید در این سایت پیدا کنید: Video Copilot. البته در مورد اصول انیمیشن و طراحی، کار آموزش کمی سخت تر به نظر می رسد.

موشن گرافیک

نکات منفی:

 1. اندازه ی فایل های موشن گرافیک: به عنوان یک طراح، احتمالا از فایل هایی که کمتر از ۱۰۰ مگابایت هستند استفاده می کنید. اما در مورد ویدیو، غیر معمول نیست که بر روی یک پروژه کار کنید که به اندازه ی ۱۰۰ گیگابایت است! این موضوع می تواند به انتخاب دستگاهی که با آن کار می کند تاثیر بگذارد که باعث می شود مجبور شوید که تجهیزات خود را با آن مطابقت و افزایش دهید.
 2. مرحله ی رندر گرفتن: هنگامی که یک پروژه ی ویدئویی را تکمیل می کنید، آماده ی خروجی گرفتن از آن هستید. درست مانند خروجی گرفتنِ یک فایل با فرمت PNG در هنگام کار با فتوشاپ؛ فقط به جای آن، شما باید ۵۰۰۰ فایل PNG را در یک بار خروجی بگیرید. همان طور که می توانید تصور کنید، این کار می تواند زمان زیادی طول بکشد. درست مانند فتوشاپ یا Illustrator، اضافه کردن مواردی مانند Blurs یا جلوه های سه بعدی می تواند زمان زیادی برای پردازش نیاز داشته باشد. بخشی از کارِ یک طراح موشن گرافیک خوب، شناختن بهترین شیوه های استفاده از رایانه و شناخت محدودیت های آن ها است.
 3. ارتباطات (این چندان نکته ی منفی نیست و بیشتر چند توصیه است): هنگامی که شما بر روی انیمیشن های پیچیده ی Motion Graphics کار می کنید مهم تر است که شما به طور موثر با مدیر یا مشتری خود ارتباط برقرار کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن است در روند بازبینی در مرحله ی سختی قرار داشته باشید. تصور کنید که باید یک تصویر را در یکی از فایل های طراحی خود جایگزین کنید … حالا تصور کنید که مجبور شوید همان کار را برای چندین نقطه ی یک ویدیوی ۳ دقیقه ای انجام دهید. کوچکترین تغییر می تواند برای شما و بقیه همکارانتان کار زیادی به دنبال داشته باشد.
 4. آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع موشن گرافیک

منابع مفید برای طراحی موشن گرافیک:

در اینجا مجموعه ای از منابع موشن گرافیک آورده شده است که می تواند به شما در طی آموزش و کار طراحی پروژه هایتان کمک کند.

 • سایت های آموزشی

Video Copilot
AE Tuts
Creative Cow

Amuzeshtak

 • وبلاگ ها و سایت های دیگر

Motionographer
Greyscale Gorilla

 • سایت های الهام بخش

-Vimeo
Buck
MK12
Brandon Wall
-YouTube
FreddieW
Corridor Digital
-My Demo Reel  
Salesman Buck!
Blur Studios

 • صدا ها:

Sound Snap
Sound Rangers
FreePlay Music 

با تشکر از همه علاقه مندان به موشن گرافیک که این مقاله را مطالعه کردند. امیدوارم که این اطلاعات به شما در پروژه های آینده کمک کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا