طراحی و گرافیک

شغل تولید موشن گرافی | آشنایی با بازار کار و میزان درآمد کار موشن گرافی

موشن گرافی چیست؟

در سالیان اخیر، موشن گرافی سهم بسیار بزرگی را برای تولید محتوای ویدیویی و تبلیغات به دوش کشیده و توانسته در کار خود بسیار موفق نیز باشد. اگر در دنیای اینترنت کمی جست و جو کنید، مطمئنا با موشن گرافی‌های بسیار زیادی مواجه می‎‏شوید که اطلاعات لازم را با استفاده از تصاویر گرافیکی متحرک به شما منتقل می‌کنند. امروزه این رشته توانسته چشم بسیاری از صاحبان مشاغل، مدیران و … را به خود جذب کند و محبوبیت آن نیز به طور روز افزونی در حال افزایش است. همین امر، نوید بازارکار بسیار عالی این شغل در حال حاضر می‌دهد. در ادامه قصد داریم شرایط شغل تولید موشن گرافی را بررسی کنیم.

شغل تولید موشن گرافی | آموزش تک

آینده شغل تولید موشن گرافی در دنیای تولید محتوا

اگر کمی در صفحات مجازی و یا وب‌سایت‌های موجود در بستر وب جست و جو کنید، مطمئنا با تعداد بسیار زیادی از ویدیوهای موشن گرافی مواجه می‎شوید. موشن گرافی یک هنر تقریبا نو ظهور است و روزانه افراد بسیار زیادی وقت خود را برای تولید این نوع از ویدیوها می‌کنند. موشن گرافی با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، می‌تواند تاثیر زیادی را بر روی مخاطبان بگذارد و بهتر از ویدیوهای معمولی اطلاعات را به آن‌ها منتقل کند. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا موشن گرافی در دنیای تولید محتوای بصری، به خوبی قدرت نمایی کند و جایگزین مناسبی برای ویدیوهای معمولی باشد.

به همین دلیل، شغل تولید موشن گرافی نیز در وضعیت خوبی سر می‌کند و طراحانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، همواره از بازار کار خوب آن یاد می‌کنند. اما آینده این شغل چگونه پیش بینی می‎شود؟ در ابتدای پاسخ به این سوال، باید دقت داشته باشید که فرهنگ استفاده از موشن گرافی در ایران تازه در حال جا افتادن است و حتی بسیاری از صاحبان مشاغل با آن آشنایی کامل ندارند.

بررسی آینده شغلی کار تولید موشن گرافی در آموزش تک

اما با مسیری که این هنر در حال طی کردن است، می‌توان نتیجه گرفت که به زودی می‌تواند جای بیشتر محتواها چه ویدیویی باشند و چه متنی، بگیرد که همین امر نیز نوید افزایش بازار کار تولید موشن گرافی را می‌دهد.

درآمد یک طراح موشن گرافی چقدر است؟

این پرسش می‌تواند سوال تمامی افرادی باشد که به تولید موشن گرافی علاقه‌مند هستند و می‌خواهند از طریق یادگیری آن کسب درآمد کنند. برای این که در این زمینه بتوانید فعالیت کنید، لازم نیست حتما در شرکت و یا مجموعه‌ای استخدام شوید و می‌توانید به راحتی به صورت فریلنسری کار کنید. اگر این سبک کاری را انتخاب کنید، نرخ طراحی‌هایتان با توجه به تجربه و مهارت شما تعیین می‎شود. البته لازم به ذکر است که این مسئله مزایا و معایب خود را هم دارد.

البته در صورتی که مهارت‌های کافی را داشته باشید، می‌توانید در یک شرکت و یا مجموعه، به عنوان یک طراح موشن گرافی استخدام شوید و فعالیت کنید. به طور کلی می‌تواند نتیجه گرفت که اگر کسی بخواهد شغل تولید موشن گرافی را انتخاب کند، در صورتی که مهارت‌های کافی را داشته باشد به هیچ عنوان بدون کار نمی‌ماند.

بررسی درآمد یک طراح موشن گرافی در آموزش تک

به طور میانگین درآمد یک طراح موشن گرافی در آمریکا، چیزی در حدود ۷۰ هزار دلار است که دستمزد خوبی است اما در ایران، شاید نتوان یک قیمت مشخص داد، زیرا در برخی موارد حتی دیده می‎شود که برای تولید یک دقیقه موشن گرافی حرفه‌ای، طراحان می‌توانند چیزی حدود ۲۰ میلیون درآمد نیز داشته باشند. البته باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که همین یک دقیقه می‌تواند دست کم دو تا سه هفته از وقت آن‌ها را بگیرد. اما به طور کلی می‌توان گفت که طراحان در شغل تولید موشن گرافی درآمد خوبی دارند.

تعرفه تولید موشن گرافی

هزینه تولید موشن گرافی به صورت ثانیه‌ای تعیین می‎شود و در صورتی که بخواهید به عنوان یک فریلنسر کار کنید، میزان آن می‌تواند به عوامل زیادی مانند میزان تجربه و نمونه کارهای تولید شده قبلی شما بستگی دارد. به طور مثال تولید یک ویدیو ۶۰ ثانیه‌ای با کیفیت، در ایران می‌تواند چیزی در حدود ۵۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان باشد که این رقم، در صورتی که در آمد دلاری داشته باشید، حتی می‌تواند به ۶۰۰۰$ تا ۲۰۰۰۰$ دلار نیز برسد.

البته در صورتی که بخواهید برای شرکت‌ها کار کنید، مطمئن هر شرکت با توجه به سیستم کاری که دارد، تعرفه‌های مشخصی را تعیین می‌کند که برای هر ثانیه تولید موشن گرافی به صورت میانگین، در حدود ۲۲ هزار تومان می‌باشد.

شغل تولید موشن گرافی چه سختی‌هایی دارد؟

خب تا این بخش از مطلب، خوبی‌های تولید موشن گرافی را بررسی کردیم اما مگر می‌شود شغلی در دنیا باشد که این همه بتوان از آن کسب درآمد کرد و سختی نداشته باشد؟ شاید تنها سختی شغل تولید موشن گرافی را بتوان رقابت شدید در میان طراحان دانست. اما مطمئن باشید این کار نیز تنها کمی زمان می‌برد و در صورتی که بتوانید به خوبی با ابزارهای تولید موشن گرافی آشنا باشید و انگیزه و خلاقیت خود را در زمان تولید موشن گرافی بالا ببرید، به راحتی می‌توانید در این شغل بالا بیایید و دیده شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن، در این شغل کسب درآمد کنید.

بررسی شغل تولید موشن گرافی در آموزش تک

با دوره‌های آموزش تک، پا در میان طراحان حرفه‌ای بگذارید

در این مطلب از وب‌سایت آموزش تک، به بررسی شغل تولید موشن گرافی و میزان درآمد آن پرداختیم. موشن گرافی در سالیان اخیر توانسته به خوبی جایگاه خود را پیدا کند و در صورتی که کمی در فضای اینترنت گشت و گذار کنید، مطمئنا با حجم زیادی از این نوع ویدیوها مواجه می‎شوید. ویژگی‌های منحصر به فرد موشن گرافی، به طراحان این اجازه را می‌دهند تا بتوانند انواع ویدیوهای تبلیغاتی، آموزشی، اینفوگرافی و … را تولید کنند و بتوانید از طریق آن به خوبی کسب درآمد داشته باشند.

اگر شما می‌خواهید به یک طراح حرفه‌ای موشن گرافی تبدیل شوید و از این راه کسب درآمد کنید، می‌توانید در دوره آموزش صفر تا صد موشن گرافی در مجموعه ما شرکت کنید و در کمترین زمان ممکن با تمامی ترفندها و نکات مهم برای تولید موشن گرافی آشنا شوید. در این دوره، ما به شما راه و روش کسب درآمد ریالی و دلاری را آموزش می‌دهیم تا پس از پایان آن، به راحتی بتوانید درآمدی میلیونی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا