طراحی و گرافیک

آموزش جامع از بین بردن انواع خطا و مشکل وردپرس

مشکل وردپرس انواع مختلفی دارد و این سیستم مدیریت محتوای مورد انواع دیگر سیستم های کامپیوتری و غیره دارای انواع مختلف این مشکل است که لازم است اطلاعات و آموزش های لازم را در زمینه مواجه با این مشکلات و برطرف کردن آنها به دست بیاورید. در صورتی که شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای سایت خود استفاده می کنید و می خواهید آموزش کافی در زمینه مواجه با مشکل وردپرس بیاورید می توانیم مطالب ارائه شده در این مقاله از آموزش طراحی سایت را به خود مطالعه کرده و آموزش های لازم را ببینید.

موارد بسیار زیادی پیش می آید که ناگهان به سایت خود مراجعه می کنیم  و مشاهده می شود که سایت با مشکل مواجه شده و یا اصلاً سایت بالا نمی آید و مشکل دیگر این چنینی در سایت پیش می آید در حالت کلی مشکل وردپرس می تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد که از جمله این دلایل برای بروز مشکل وردپرس می توان به مواردی مانند ایجاد خطا در هنگام بروز رسانی و یا جهت داخل میانه پلاگین ها و موارد دیگر این چنینی اشاره نمود و در بعضی موارد این مشکل و تداخل ها بسیار جزئی بوده و با استفاده از چند کلیک ساده می‌توان این مشکلات را در کمترین زمان ممکن حل نمود اما در بعضی مواقع مشکل وردپرس جدی شده و در نتیجه صفحه مرگ سیاه و سفید وردپرس به وجود می آید.

رفع مشکل اساسی وردپرس

ما در این مقاله قصد داریم به مشکل وردپرس که اساسی است و باعث به وجود آمدن صفحه مرگ در وردپرس می شوند بپردازیم و راه حل های لازم برای حل مشکلات ارائه نماییم. پیشنهاد ما به شما برای اینکه از بسیاری از مشکل وردپرس رهایی پیدا کنید و یا حداقل ضرر کمتری ببینید و تا کمتر برای شما مشکل ساز شود این است که در دوره‌های مناسب از اطلاعات موجود در سایت خود بکاپ تهیه نمایید و همچنین قبل از خواندن ادامه مطالب موجود در این مقاله حتما یک بکاپ از سایت خود تهیه نمایید.

مشکل وردپرس از نوع صفحه مرگ وردپرس

یکی از عمده ترین و اساسی ترین انواع مشکل وردپرس مشکل صفحه مرگ سیاه و صفحه سفید وردپرس می باشد که هر کاربری که از این سیستم مدیریت محتوایی استفاده می کند ممکن است با آن روبرو گردد. زمانی که سیستم وردپرس با این مشکل مواجه می گردد تمامی صفحات وردپرس سفید شده و هیچ چیزی نشان داده نمی شود. در حالت کلی دلایل بسیار زیادی برای ایجاد این مشکل وردپرس وجود دارد هر کدام از آنها ممکن است باعث به وجود آمدن این خطا گردند.

در حالت کلی دو علت و حالت برای به وجود آمدن این مشکل وردپرس وجود دارد اولین حالت آن است که یکی از بخش ها موجود در سایت یا پنل مدیریتی دچار خطا و مشکل شده و در نتیجه باعث به وجود آمدن این مشکل برطرف شده است و یا اینکه هر دو بخش سایت دچار خطا شده و در نتیجه این مشکل وردپرس یعنی صفحه مرگ وردپرس به وجود آمده است. در صورتی که حالت اول پیش آمده باشد مشکل وردپرس بسیار ساده تر حل می گردد انواع حالت دوم پیچیدگی بیشتری را ایجاد می کند. این تغییر می توان گفت یکی از بدترین خطاها و مشکل وردپرس همین ایجاد صفحه مرگ وردپرس می باشد چرا که هیچ چیزی نمایش داده نمی شود و با توجه به این موضوع پیدا کردن مشکل و علت آن نیز سخت تر می گردد.

دلایل به وجود آمدن مشکل صفحه سفید وردپرس

مشکل صفحه سفید وردپرس یا همان خطای صفحه مرگ وردپرس در نتیجه دلایل مختلفی به وجود می‌آید که از جمله مهمترین آنها می توان به محدودیت های اعمال شده در حافظه سیستم و همچنین خطا های برنامه نویسی مربوط به زبان برنامه نویسی php اشاره نمود. البته این نکته را نیز باید بگویم که ممکن است به دلیل به وجود آمدن خطای صفحه سفید وردپرس انواع مختلف مشکلات سروری و هاست نیز باشد. اگر بخواهیم در این زمینه مثال بزنیم می‌توان به ایجاد تداخل و خطا در انواع مختلف افزونه ها و پلاگین ها و مشکلاتی که این افزونه ها در هنگام کار با یکدیگر ایجاد می‌کنند و همچنین مشکل در زمینه قالب و یا پوسته سایت اشاره نماییم.

مشکلات وردپرس

آلوده شدن سایت به کدهای مخرب و آلوده

یکی از مشکل وردپرس که باعث بالا نیامدن سایت می‌شود این است که سایت مورد نظر ما با استفاده از کد های آلوده تخریب شده باشد که این کدها می‌تواند در انواع مختلفی از پلاگین ها و افزونه ها که بر روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس سایت ما نصب کردیم وجود داشته باشند. یک راه حل بسیار ساده و کاربردی برای آن که از مشکل وردپرس و اینکه آیا کد های مخرب آلوده درون سایت و پلاگین های نصب شده برای سایت ما وجود دارد وجود دارد و آن این است که با استفاده از سایت ویروس توتال به اسکن کامل سایت خود بپردازیم و از بابت مشکل وردپرس پیش آمده تا حدودی خیالمان جمع گردد.

در صورتی که با استفاده از سایت ویروس توتال به اسکن سایت بپردازیم مشکلات ویژه وردپرس احتمالی مشخص شود و اگر ویروس وجود داشته باشد کشف می شود و در صورتی که در سایت شما شناسایی نشد بهتر است به مرحله بعدی مراجعه نمایید.

در صورتی که در سایت شما ویروسی شناسایی شد بهتر است به جای اقدام به انجام کاری برای حل مشکل وردپرس از تجربه و تخصص افرادی که در زمینه امنیت وردپرس در حال فعالیت هستند استفاده کرده زیرا مسئله شناسایی ویروس می تواند از دلایل مختلفی ناشی باشد و همچنین بحث پاک سازی سایت و ایجاد امنیت دوباره در سایت کار بسیار سنگین و پیچیده می باشد که از عهده هر شخصی خارج بوده و فقط افرادی دارای تخصص کافی در زمینه امنیت اطلاعات هستند می توانند به صورت اصولی و صحیح این کار را انجام دهند.

مشکل صفحه مرگ در وردپرس

یکی دیگر از مشکل وردپرس از کار افتادن پلاگین ها

برای انجام کار اصولی در این مرحله نیاز است تا شما به فایل منیجر هاست خود وارد شده و به مکانی که در آنجا وردپرس را نصب کرده اید یعنی همان روت نصب وردپرس وارد شوید بعد از وارد شدن به این مرحله باید به پوشه wp-content مراجعه نموده و بعد از پیدا کردن پوشه plugins نام آن را تغییر دهید. بعد از انجام این فرایند تمامی افزونه ها و پلاگین هایی که بر روی سایت شما نصب بوده است به صورت موقتی غیر فعال می شوند.

بعد از انجام این کار لازم است دوباره به سایت مورد نظر خود مراجعه نمایید و ببینید آیا مشکل صفحه مرگ وردپرس کیفیت مشکل وردپرس می باشد حل شده است و یا خیر در صورتی که مشکل حل شده بود می توانیم مطمئن شویم که مشکل وردپرس به وجود آمده ناشی از یکی از پلاگین هایی است که بر روی سایت شما نصب شده است می باشد.

در ادامه برای حل مشکل وردپرس لازم است تا دوباره پوشه پلاگین ها را به همان نام قبلی خود تغییر دهید و وارد آن شوید این بار برای آن که مطمئن شویم که مشکل به وجود آمده مربوط به کدام پلاگین است لازم است تابه تک تک پوشه هایی که در پوشه پلاگین قرار گرفته‌اند وارد شده و نام آنها را تغییر دهید ببینید که با تغییر نام کدام یک از آنها مشکل وردپرس پیش آمده حل می گردد.

ارور های وردپرس

ارور های وردپرس

در صورتی که با تغییر برنامه یکی از پلاگین های افزونه ها تداخل و مشکل وردپرس به وجود آمده حل شد می توانیم مطمئن شوید که مشکل به وجود آمده مربوط به همان افزونه میباشد که نام پوشه ها را تغییر دهید اما اگر مشکل حل نشد این کار را باید در مورد بقیه پوشه های موجود در پوشه پلاگین ها انجام دهید تا در نهایت افزونه ایجاد تداخل و مشکل کرده است را شناسایی نمایید.

بعد از آنکه این فرایند را به درستی انجام دهید و افزونه تداخل ایجاد کننده را پیدا کردید اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که در صورتی که مطمئن شدید افزونه را از یک منبع غیر رسمی و غیر معتبر دریافت کرده سریع نسبت به حذف و پاکسازی آن از روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود اقدام نمایید و بعد از آن سعی کنید یک نسخه رسمی از این افزونه را از مخزن وردپرس و یا از طریق توسعه دهندگان و طراحانی که این افزونه را به صورت اصولی و رسمی ارائه می کند خریداری و تهیه نماید و سپس مجدداً آن افزونه را بر روی سیستم وردپرس خود نصب نمایید و در نتیجه مشکل وردپرس به صورت کامل برطرف گردد.

در صورتی که تمامی این کارها را انجام دهید و همچنان این مشکل پابرجا بود باید یک افزونه جایگزین به جای این افزونه انتخاب کنید و یا از یک متخصص وردپرس در این زمینه مشورت گرفته و مشکل پیش آمده خود را با او در میان گذاشته و راهنمایی بخواهید. اما در صورتی که با پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل و تغییر نام در پوشه پلاگین ها باز هم مشکل وردپرس پیش آمده را بر جا بود که بهتر است نام پوشه را دوباره به پلاگین تغییر داده و به ادامه آموزش موجود در این مقاله مراجعه نمایید.

قدم بعدی در حل مشکل غیر فعال کردن پوسته سایت

مرحله بعدی برای حل مشکل وردپرس این است که این بار به پوشه پوسته ها یا همان themes که در پوشه wp-content قرار دارد مراجعه کنید و نام پوشه ای که پوسته قالب آن در سایت مورد نظر قرار داده شده است را تغییر دهید و ببینید که با انجام این تغییر مشکل به وجود آمده برطرف می گردد و یا خیر و در صورتی که مشکل حل شد متوجه می‌شویم که مشکل به وجود آمده مربوط به پوسته و قالب مورد نظر می باشد و پیشنهاد ما این است که اقدام به تعویض پوسته و قالب مورد نظر برای حل مشکل وردپرس اقدام نماید اما در صورتی که با انجام این کار باز هم مشکل به وجود آمده پابرجا بود بهتر است به مرحله بعدی که در ادامه به آن می پردازیم مراجعه نمایید.

قدم بعدی در حل مشکل مراجعه به پیوند های یکتا

بعضی مواقع مشکل به وجود آمده مربوط به قسمت پیوندهای یکتا می باشد برای حل مشکل وردپرس پیش آمده در این قسمت کافی است به منوی تنظیمات و سپس زیر منوی پیامدهای کتاب مراجعه کنید و در قسمت تنظیمات پیوندهای یکتا این پیوندها را بر روی گزینه نام نوشته تنظیم نموده و سپس تغییرات لازم را ذخیره نمایید و مشاهده کنید که آیا مشکل به وجود آمده برطرف شده است یا خیر.

در صورتی که مشکل باز هم پابرجا بود به محل نصب وردپرس در هاست خود مراجعه کرده و فایل htaccess را دانلود نموده و بعد از اینکه این فایل را به صورت تمام و کمال دانلود کردید آن را از قسمت نصب وردپرس درخواست حذف نمایید و بعد از آن که این کار را انجام داده و به قسمت پیوند های یکتا در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و دوباره این پیوند ها را بر روی نام نوشته قرار دهید و ذخیره کنید در صورتی که مشکل حل شد که کار تمام است ولی در صورتی که مشکل باز هم ادامه داشت فایل دانلود شده مربوطه را دوباره در قسمت روت وردپرس بارگذاری نمایید.

انجام بروزرسانی وردپرس برای از بین بردن مشکل


در صورتی که تمامی موارد بالا را به صورت تمام و کمال و درست چک کرده و انجام دادید و باز هم مشکل به وجود آمده پابرجا بود ممکن است مشکل مربوط به زمینه آپدیت آن باشد و این مشکل در هنگامی که در حال به روز رسانی بوده به وجود آمده است که دچار خطا شده باشد برای از بین بردن این مشکل وردپرس کافی است تا یک بار سیستم مدیریت مطالب وردپرس خود را به صورت دستی و غیر اتوماتیک به روز رسانی نمایید تا مشکل ورود به وجود آمده حل گردد.

موارد و گزینه هایی که در بالا ذکر شد در اکثر مواقع می‌توان مشکل وردپرس به وجود آمده را حل نمود اما در صورتی که تمامی مراحل بالا را انجام دهید و باز هم مشکل وردپرس پابرجا بود حتما باید با یک متخصص که در زمینه وردپرس در حال فعالیت است مشاوره نموده و مشکل خود را برای او شرح دهید تا آن متخصص با استفاده از دانش فنی و تجربه ای که در زمینه مشکل وردپرس دارد مشکل پیش آمده را حل نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا