ما را بیابید

نشانی
خیابان ۱۲۳
نیویورک، نیویورک ۱۰۰۰۱

ساعت کاری
شنبه تا چهارشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
پنجشنبه و جمعه: ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر

وب

ساخت سایت رایگان

ساخت سایت رایگان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رونق کسب و کار اینترنتی بسیاری از شرکت ها و یا حتی افرادی که در هر زمینه ای شاغل هستند مایل می باشند برای رونق یافتن و پیشرفت در شغل خود یک سایت اختصاصی داشته باشند. حتی گاهی افراد تصمیم می گیرند یک سایت شخصی داشته باشند. با داشتن یک سایت شما می توانید در حرفه ی خود پیشرفت کنید و یا با دیگر نقاط جهان ارتباط موثر داشته باشید که این امر نیز موجب پیشرفت شما می شود.(توصیه می شود دوره آموزشی طراحی سایت و پکیج آموزش طراحی سایت  را مشاهده کنید)

یا همچنین داشتن یک ساخت شخصی تنها برای ارائه اطلاعات به دیگران نیز می تواند برای شما درآمدزایی کند. برای داشتن یک سایت می توان از راهکار هایی استفاده نمود اما داشتن یک سایت رایگان دغدغه بسیاری شده است زیرا چندی پیش در حال جست و جو برای یافتن و نگارش یک مقاله بودم که متوجه شدم عبارت”ساخت سایت رایگان” بیش از ۳۰۰ بار در موتورهای جست و جو گر گوگل جست و جو شده است و این موضوع موجب تعجب من شدم تصمیم گرفتم مقاله ای را در این باب نگارش کنم.

شاید شما هم از خود بپرسید آیا ساختن یک وب سایت به صورت رایگان امری شدنی است؟ آیا می توان بدون پرداخت هزینه ای یک وب سایت رایگان داشت و از آن و مزایای آن استفاده نمود؟ در این مقاله سعی داریم به این موضوع بپردازیم بنابراین با ما همراه باشید.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش طراحی سایت از ۰ تا ۱۰۰

راهکارهای ساخت سایت رایگان

به طور کلی برای آن که بتوانید یک وب سایت رایگان داشته باشید و از مزایای آن بهره مند شوید دو راه وجود دارد:

• ساخت سایت رایگان با استفاده از سایت ساز ها
• سایتباCMSهای آماده مانند وردپرس و جوملا

ساخت سایت رایگان با استفاده از سایت ساز ها

نمی دانم چقدر با سایت ساز ها آشنایی دارید و آیا تا به حال نام سایت ساز ها را شنیده اید یا خیر؟ سایت ساز یک ابزار است که به شما این امکان را می دهد تا برای خود یک وب سایت بسازید و آن را ویرایش و مدیریت کنید. هدف این سایت ساز ها این است که فرآیند پیچیده و پر هزینه ی ساخت وب سایت را آسان نموده و امکان هدفی تحت عنوان ساخت سایت رایگان را برای کاربرانی که از دانش برنامه نویسی اطلاعی ندارند فراهم کند.

شاید از خودتان بپرسید این موضوع چگونه ممکن است یا اینکه چگونه امکان دارد بتوان برای ساخت سایت رایگان اقدام کرد؟ در واقع نرم افزار های سایت ساز نرم افزار های تحت وبی هستند که به صورت آنلاین کار می کنند. این نرم افزار ها توسط شرکت های خصوصی به کاربران ارائه می شوند.

برای آن که بتوانید برای ساخت رایگان توسط این سایت سازهای رایگان اقدام کنید باید مراحلی را طی کنید که به شرح زیر می باشد:
مرحله اول

برای ساخت سایت رایگان یک سایت ساز که چنین خدماتی را ارائه می دهد انتخاب می کنید وارد صفحه آن می شوید و برای ثبت نام و ایجاد اولیه ی سایت خود اقدام می کنید.

مرحله دوم

بعد از اینکه اقدام به ثبت نام برای سایت رایگان کردید حال باید اطلاعات مورد نیاز برای سایت رایگان خود را وارد کنید و متناسب با گروهی که می خواهید سایت شما در آن حوزه فعالیت کند قالب مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

مرحله سوم

در قسمت بعدی باید بعد از اینکه وب سایت رایگان اولیه خود را ساختید باید وارد پنل خود شوید تا بتوانید سایت رایگان خود را ویرایش و یا شخصی سازی کنید. یعنی اینکه می توانید تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید. همچنین در این مرحله باید برای سایت رایگان خود محتواهایی را نیز وارد کنید.

مرحله چهارم

در قدم بعدی باید به گونه ای عمل کنید تا بتوانید سایت خود را منتشر کنید و سایت رایگان شما برای دیگران قابل بازدید باشد. اغلب سایت ساز ها در این مرحله از کاربر می خواهند تا برای خرید دامنه اقدام کند و مبلغی را بابت این مسئله از کاربر دریافت می کنند یا به صورت سالانه و یا به صورت ماهانه. البته میزان مبلغ پرداختی بسته به پیشرفته بودن و فاکتور های سایت رایگان شما دارد. شاید سوال شما این باشد که دامنه چیست؟

دامنه یا دامین همان آدرس سایت رایگان شماست. به عنوان نمونه www.google.com را در نظر بگیرید این یک دامنه است که شامل اسم سایت می شود و پسوند. شما برای اسم سایت رایگان خود هیچ گونه محدودیتی ندارید و می توانید نام سایت خود را هر چیزی که مایل هستید انتخاب کنید. پسوند هم .com می باشد که هر پسوند به معنای خاصی است به عنوان مثال همین پسوند .com به معنای تجاری بودن سایت است.

مرحله پنجم

در مرحله بعدی باید سایت رایگان خود را مدیریت کنید. بعد از اینکه سایت تان را ساختید و دامنه آن را فعال نمودید باید آن را مدیریت کنید. به عنوان مثال پستی در سایت خود قرار دهید یا بخواهید صفحه یا بخشی را به سایت رایگان خود اضافه کنید.

ساخت سایت رایگان

برای ساخت سایت رایگان با استفاده از سایت سازها مزایا و معایبی وجود دارد که در ادامه به شرح آن می پردازیم. همان طور که در بالا شرح دادیم مشاهده نمودید برای ساخت سایت رایگان با استفاده از سایت ساز هایی که این خدمات را ارائه می دهند دانش و تبحر خاصی لازم نیست اما استفاده از این سایت سازها دارای مزایا و معایبی است.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش طراحی سایت از ۰ تا ۱۰۰

مزایای طراحی سایت با استفاده از سایت سازها

استفاده از سایت سازها برای ساخت سایت رایگان مزایایی دارد که برخی از آنان به شرح زیر است:

۱٫ وب سایت رایگان شما در مدت زمان بسیار کمی آماده می شود و دیگر لازم نیست پروسه ی طولانی را طی کنید تا سایت شما آماده شود.

۲٫ سایت سازها ابزار هایی را به شما ارائه می کنند که با استفاده از این ابزار های جدید می توانید به راحتی تغییرات مفیدی را در سایت خود اعمال کنید.

۳٫ سایت سازها که ساخت سایت رایگان را انجام می دهند در طی این فرآیند قواعد مربوط به حوزه ی سئوی سایت را رعایت می کنند و دیگر شما نگرانی بابت سئوی سایت خود نیستید.

۴٫ سایت سازها کلیه خدمات وب هاستینگ شما را انجام می دهند و شما بابت این موضوع نباید نگران باشید.

معایب طراحی سایت با استفاده از سایت سازها

استفاده از سایت ساز ها برای ایجاد و ساخت یک سایت رایگان معایبی نیز دارد که برخی از این معایب به شرح زیر می باشند:

۱٫ همان طور که می داید افراد بسیاری نیز ممکن است از همان سایت سازی که شما استفاده کرده اید استفاده کنند و این امر موجب می شود امکان و احتمال اینکه قالب سایت های دیگری نیز مانند قالب شما باشد بسیار بالا باشد. یعنی ممکن است سایت های دیگری نیز باشند که همان قالبی را استفاده کنند که شما می کنید.

۲٫ شما برای طراحی سایت رایگان خود اگرچه ابزار های زیادی در اختیار دارید اما با محدودیت هایی نیز مواجه هستید.

۳٫ اگر بخواهید بعد از مدتی سایت خود را به روزرسانی کنید این امکان برای شما وجود ندارد و باید از اول برای ساخت سایت اقدام کنید.

۴٫ همان طورکه مشاهده کردید اگر چه بسیاری از خدمات سایت سازها رایگان و بسیار معقول می باشد اما به هرحال شما باید پرداختی هایی نیز داشته باشید حتی بسیار کم. بنابراین ساخت سایت با استفاده از سایت ساز ها رایگان رایگان نیست و به هر حال هزینه هایی را شامل می شود.

۵٫ برخی از سایت سازها در سایت شما ممکن است تبلیغاتی را قرار دهند که این امر موجب ضرر و پایین آمدن رنک شما می شود.
با تمام مطالبی که در بالا گفته شد اگر شما می خواهید با هزینه ای اندک و بدون داشتن علم و دانش خاصی در رابطه با برنامه نویسی و ساخت سایت یک سایت رایگان داشته باشید سایت سازها به دلیل خدماتی که ارائه می دهند و پشتیبانی همیشگی که دارند گزینه ی مناسبی می باشند.

ساخت سایت رایگان با استفاده از CMS های رایگان

به احتمال بسیار زیاد حتما شما نام وردپرس را شنیده اید. یکی دیگر از راهکارهایی که شما با استفاده از آن می توانید یک سایت رایگان داشته باشید استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که این سیستم نیز دارای مزایا و معایبی است. تفاوت سیستم هایی مانند وردپرس با سایت سازها در این است که امور مربوط به پشتیبانی و سئو و رفع ایرادات سایت به عهده خود شماست. با ما همراه باشید تا برای شما شرح دهیم با استفاده از وردپرس چگونه می توانید یک سایت رایگان داشته باشید.

ساخت سایت رایگان

مرحله اول ساخت سایت رایگان با استفاده از وردپرس: خرید هاست و دامنه

در مرحله ی اول برای آن که بتوانید با استفاده از وردپرس یک سایت رایگان داشته باشید باید برای خرید یک هاست و یک دامنه اقدام کنید. دامنه همان نام سایت شماست که در مرورگر گوگل وارد می شود و هاست نیز چیزی شبیه به هارد است که کلیه اطلاعات سایت شما روی آن ذخیره می شود. بنابراین برای ساخت سایت رایگان با ورد در اولین گام باید یک هاست و یک دامنه برای سایت خود بخرید تا بتوانید برای سایت خود آدرسی انتخاب کنید و همچنین اطلاعات سایت خود را ذخیره کنید.

مرحله دوم ساخت سایت رایگان با استفاده از وردپرس: نصب وردپرس روی هاست

همانطور که در بالا هاست را برای شما تعریف کردیم اشاره کردیم هاست یک فضاست که همه ی اطلاعات سایت رایگان شما در آنجا ذخیره می شود از جمله خود وردپرس را نیز باید آن جا نصب و ذخیره کنید. سعی کنید برای خرید هاست از یک شرکت معتبر اقدام کنید زیرا این گونه تنها با چند کلیک و بسیار راحت می توانید وردپرس را روی هاست خود نصب کنید.

مرحله سوم ساخت سایت رایگان با استفاده از وردپرس: انتخاب یا نصب قالب

در گام سوم برای ساخت سایت رایگان با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما باید بعد از این که سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با موفقیت روی هاست خود نصب کردید حال باید برای سایت رایگان خود یک قالب انتخاب کنید. وردپرس قالب های زیادی را ارائه می دهد که بسیار متنوع نیز هستند اما مشکلی که این جا وجود دارد این است که قالب های آماده ی وردپرس اغلب برای استفاده با زبان انگلیسی ساخته و پرداخته شده اند و سرعت آن ها متناسب با سرعت اینترنت در کشور های خارجی می باشد. برای رفع این مشکل می توانید با صرف هزینه ی اندکی یک قالب اختصاصی برای خود داشته باشید.

مرحله چهارم ساخت سایت رایگان با استفاده از وردپرس: مدیریت سایت و تولید محتوا

در مرحله آخر بعد از آن که شما ظاهر سایت خود را آماده کردید و سایت شما آماده شد. حال نوبت آن است که سایت خود را مدیریت کنید و یا در آن محتوا تولید کنید. بتوانید بخش هایی را به سایت رایگان خود اضافه کنید و یا هر طور که مایل هستید سایت خود را ویرایش کنید.

سخن آخر

بعد از شرح موارد بالا و این که توضیح دادیم به چه روش هایی می توانید برای ساخت سایت رایگان اقدام کنید حال نوبت آن است که از بحث مورد نظر یک نتیجه گیری مناسب داشته باشیم. همان طور که می دانید اگر تصمیم داشته باشید یک سایت حرفه ای و اختصاصی داشته باشید یا باید خود یک طراح سایت حرفه ای باشید و علم و دانش این کار را دارا باشید و یا اینکه با پرداخت هزینه ای نسبتا بالا البته با توجه و متناسب با سایتی که مایل هستید داشته باشید برای انجام این کار اقدام نمایید.

ساخت سایت رایگان

همان طور که در بالا شرح دادیم شما بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای نمی توانید یک سایت رایگان داشته باشید اما با استفاده از دو روشی که در بالا شرح دادیم می توانید برای داشتن یک سایت رایگان اقدام کنید. این که بخواهید از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و یا از سایت ساز ها استفاده کنید بستگی به تصمیم و همچنین آگاهی خودتان دارد.

با توجه به آنچه گفته شد اگر از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و کار با آن اطلاع و آگاهی چندانی ندارید و یا نمی توانید هم برای خرید هاست و هم برای خرید دامنه اقدام کنید بهتر است از سیستم های سایت ساز استفاده کنید چرا که در این سیستم ها شما تنها با پرداخت یک هزینه ی اندک می توانید یک سایت رایگان داشته باشید و برای انجام این کار به دانش و مهارت خاصی نیاز ندارید چرا که اغلب خدمات این گونه سایت ها توسط خود سیستم سایت ساز ارائه می شوند.

آموزش تک
نویسندهآموزش تک

دیدگاهتان را بنویسید