وب

اهمیت موشن گرافیک برای وب سایت

اهمیت موشن گرافیک برای وب سایت

موشن گرافیک چگونه می تواند برای وب سایت مفید باشد؟ احتمالا این سوالی است که در ذهن شما ایجاد شده است. خب، وب سایت خودتان را در نظر بگیرید، بدون شک در حال سخت کار کردن بر روی وب سایت هستید تا بتوانید بسیاری از بازدید کنندگان وب سایت را تبدیل به مشتریانی کنید که با پرداخت پول، برای سایت شما در آمد ایجاد کنند.(توصیه می شود دوره آموزشی طراحی سایت و پکیج آموزش طراحی سایت  را مشاهده کنید)

اما به نظر می رسد که شما پول ها را دست نخورده روی میز رها می کنید! می پرسید چرا؟ چون اهمیت موشن گرافیک ( آموزش موشن گرافیک ) برای وب سایت را دست کم گرفته اید.

از همه بازدیدکنندگان وب سایت شما، بخش زیادی، سایت را ترک می کنند و هرگز باز نمی گردند! آن ها این کار را می کنند، زیرا نمی توانند از محصول یا سرویس شما بهره مند شوند … نه به این دلیل که محصول یا سرویس شما خوب نیست، بلکه به این دلیل که آن ها آنقدر جذاب نیستند!

البته درست است که این عادلانه نیست، اما برای شما یا برای آن ها؟ مسلما برای هر دو. شما مشتری و درآمد خود را از دست می دهید، آن ها یک سرویس و محصول خوب و مورد نیازشان را از دست می دهند.

اما خوشبختانه، راهی برای جذب توجه بازدید کنندگان و مشتریان وجود دارد. به صورتی که بتوانید این توجه را به ترافیک بیشتری تبدیل کنید، و سپس مشتریان بیشتری و حتی درآمد بیشتری داشته باشید.

اهمیت موشن گرافیک برای وب سایت

موشن گرافیک، راه حلی عالی برای این مشکل است. علاقه مند هستید در این باره بیشتر بدانید؟ در ادامه بخوانید. در مقاله امروز، ۵ استراتژی در مورد چگونگی ارتقاء وب سایت با موشن گرافیک ارائه خواهیم داد.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع موشن گرافیک در افترافکت

 1. صفحات فرود Landing pages

شما احتمالا پیش تر نیز این توصیه را شنیده اید … اما اگر هنوز آن را اجرا نکرده اید، به این معنی است که باید آن را دوباره بشنوید!

موشن گرافیک برای صفحات فرود وب سایت، فرصتی برای جذب مشتریان بالقوه را فراهم می کند و پیام بازاریابی خود را در جزئیات واضح و روشن ارائه می دهد. به همین دلیل، اضافه کردن ویدیوی توضیحی به صفحه اصلی، می تواند نرخ تبدیل را تا ۸۰ درصد افزایش دهد (براساس مطالعه ای توسط EyeView Digital)!

شما نمی توانید این کار را با متن یا تصاویر یا حتی ویدیوی معمولی انجام دهید. جادوی موشن گرافیک، قدرت آن در تبدیل موضوعات پیچیده و عرفانی به موضوعات ساده و هیجان انگیز است. اما چگونه؟ موشن گرافیک، به لطف ترکیبی از تصاویر، روایت و متن، به آسانی این کار را انجام می دهد.

یک صفحه فرود، که در آن شما نیاز دارید تا پیشنهادات قانع کننده ای را در زمانی کوتاه ارائه دهید! و این کار با خاصیت طبیعی موشن گرافیک به دست می آید. بنابراین دفعه بعد که می خواهید وب سایت خود را تبدیل به جایی برای جذب مشتریان درآمد زا کنید،  با یک موشن گرافیک شروع کنید.

نکته: اگر صفحه فرود اصلی شما، صفحه اصلی شما نیز باشد، با افزودن یک موشن گرافیک می توان نتایج جذابی را به دست آورد. بعضی از وب سایت ها با استفاده از تاکتیک مشابه و با استفاده از یک ویدیو تخته سفید whiteboard video توانسته اند در کمتر از ۲ ماه به درآمد سالانه ۲۵۰،۰۰۰ دلار برسند!

 1. صفحه ی “درباره”

صفحه درباره، دومین صفحه پر بازدید در سایت شما است. بهینه سازی آن تاثیر بسزایی در جذب بازدید کنندگان دارد. باید راهی برای جذب توجه همه این بازدید کنندگان پیدا کنید و آن ها را به درآمد تبدیل کنید. در این صورت است که می توانید یک کانال رشد دیگر، برای کسب و کار خود ایجاد کنید!

یک گزینه برای رسیدن به آن، ساخت فیلم موشن گرافیک برای صفحه “درباره” وب سایت است. این موشن گرافیک نباید درباره خود شما باشد؛ بلکه باید در مورد نیاز بیننده باشد. موشن گرافیک شما باید آنچه را که مشتریان از برند شما انتظار دارند، فراهم کند.

 • برای شروع، به آنها نشان دهید که نیازها و اهداف آنها را درک می کنید.
 • پس از آن، در مورد تمام راه هایی که می توانید نیاز آن ها را برطرف سازید، صحبت کنید.
 • در نهایت، یک گام برای عملی کردن راه حل ارائه شده، بردارید.

تا اینجا، شما یک موشن گرافیک با نرخ تبدیل بالا، برای صفحه “درباره” وب سایت خود دارید!

برند های تجاری مانند توییتر، Uber، Hubspot و بسیاری دیگر، از ویدیوهای تخته سفید برای جذب مشتری بیشتر استفاده می کنند.

 1. قسمت اعضا Members area

اگر در سایت خود، قسمت اعضا دارید، چه برای مشتریان پرداخت کننده یا کاربران ثبت نام شده، این قسمت، یک فرصت عالی برای بازاریابی فوق العاده است.

شما می توانید قسمت اعضا را در وب سایت خود، برای موارد زیر استفاده کنید:

 • ساخت یک جامعه صمیمی از وفادار ترین اعضا.
 • ارتقاء محصولات و خدمات جدید به اعضا.
 • معرفی مشتریانی که برای اولین بار خرید کرده اند.
 • جمع آوری توصیفات و داستان های موفقیت.
 • درخواست فیدبک از مشتریان.

و بسیاری موارد دیگر!

از همه مهمتر، شما می توانید با استفاده از موشن گرافیک، تمام این اهداف را به دست آورید. قسمت اعضا، محیطی کاملا ایده آل برای مشاهده ایجاد می کند، زیرا افرادی که به این صفحه مراجعه می کنند، به شدت انگیزه برای توجه دارند.

به عبارت دیگر، اگر شما از منطقه اعضای خود برای ارسال یک پیام بازاریابی به مشتریان خود استفاده نمی کنید، شما این فرصت طلایی را از دست داده اید!

اهمیت موشن گرافیک برای وب سایت

نکته: اگر شما می خواهید نوع موشن گرافیک برای قسمت اعضای وبسایت خود را انتخاب کنید، توصیه می کنیم نوع “معرفی تجربیات” را امتحان کنید. معرفی مشتری های عالی، می تواند تاثیر عمیقی بر درآمد بلندمدت شما داشته باشد؛ به این روش بازاریابی، اصطلاحا word-of-mouth marketing می گویند که در آن، مردم و در حقیقت مشتریان، در مورد برند و محصولات و خدمات صحبت می کنند.

 1. صفحه “تشکر از شما”

از هر ۱۰ برند تجاری، ۹ مورد از آن ها، صفحه “تشکر از شما” را به طور کامل از دست می دهند. آن ها به سادگی یک پیام مودبانه می نویسند و در آن از مردم برای عضویت، خرید، تکمیل یک نظرسنجی، و… تشکر می کنند! همین!

شما ممکن است بگویید: “مگر نباید از صفحه تشکر برای تشکر کردن از مردم استفاده کرد؟ همان طور که از نام صفحه مشخص است!” البته گفته ی شما کاملا درست است؛ شما باید از صفحه تشکر برای ابراز قدردانی استفاده کنید. اما هرگز نباید به همین کار اکتفا کنید …

لحظه نمایش صفحه تشکر، درست لحظه ای است که مشتریان شما در مورد اقداماتی که همان لحظات انجام داده اند هیجان زده هستند؛ و آماده هستند که تصمیم دومی هم بگیرند. در حقیقیت تمایل دارند ادامه دهند. همه این ها، در همین زمان، و فقط در عرض چند دقیقه اتفاق می افتد!

صفحه تشکر، فرصتی عالی برای تقویت روابط نو ظهور با مشتریان را ارائه می دهد. آن را پس نزنید!

موشن گرافیک برای صفحه تشکر، می تواند همه اهداف زیر را انجام دهد:

– هدایت اعضای جدید برای تایید آدرس ایمیل.

– اطلاع رسانی به مشتریان جدید در مورد آنچه که پس از خرید اتفاق می افتد و القای این نظر که: این خرید یک ایده عالی بود!

– ارائه یک پیشنهاد ثانویه: مانند به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی، یا تماس با پشتیبانی، یا خرید چیزی دیگر.

در نهایت، این صفحه می تواند از جادوی موشن گرافیک استفاده کند …

 1. صفحه لغو عضویت

از دست دادن مشتری ها تا حدی اجتناب ناپذیر است … . با این که بازگرداندن مشتری کار دشواری است، جلوگیری از لغو عضویت و پست الکترونیکی بسیار ساده تر است. در این مورد نیز، موشن گرافیک می تواند به شما کمک کند.

ایجاد یک ویدیو یا موشن گرافیک دوستانه برای لغو اشتراک را در نظر بگیرید. چیزی که مردم را مجددا درگیر می کند. و این، بستگی دارد به آنچه که فن آوری شما اجازه می دهد.

در این موشن گرافیک اساسا دو کار را باید انجام دهید:

 1. در مورد مزایای ماندن در برند تجاری خود، به مردم یادآوری کنید؛ به صورتی که ترس از دست دادن آن را داشته باشند.
 2. برای آن ها یک راه آسان برای بازگشت فراهم کنید، مثلا فقط با یک کلیک!

همین! استفاده از موشن گرافیک برای صفحات لغو اشتراک، یک تاکتیک ساده است، بنابراین توصیه می کنیم آن را امتحان کنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا