طراحی و گرافیک

پیش نیازهای اینفوگرافیک را قورت بده

پیش نیازهای اینفوگرافیک را بشناسید. اگر شما یک دانشجو باشید و بخواهید در مسیر اینفوگرافیک حرکت کنید قبل از هر نوع اقدامی می بایست یک سری پیش نیازهای اینفوگرافیک را به طور دقیق بشناسید. این ابزار این روزها در استفاده جهانی قرار گرفته است و به این ترتیب قطعاً دانستن پیش نیازهای اینفوگرافیک در این مسیر می تواند بسیار ارزشمند باشد.(توصیه می شود دوره آموزشی طراحی سایت و پکیج آموزش طراحی سایت  را مشاهده کنید)

لزوم یادگیری پیش نیازهای اینفوگرافیک

شاید با خود بگوییم قرار است یک متن تبدیل به تصویر شود بنابراین دانستن پیش نیازهای اینفوگرافیک کاری بیهوده و زمانبر است. این تصور اشتباه است. علتش را در این بخش توضیح خواهیم داد.

به طور کلی مغز شما زمانی که پدیده ای را از طریق چشم می بیند نیاز به تلاش کمتری باری پردازش دارد و این موضوع روند درک را سریعتر می کند. طبق آمارهای پژوهشی موجود، اینطور به نظر می رسد که هر تصویر صدها بار سریع تر از متن در مغز افراد پردازش می شود. می دانیم که در عصر ارتباطات تنها صحت و دسته بندی اطلاعات کافی نبوده و سرعت انتقال آن نیز بسیار مهم استو اینجاست که پیش نیازهای اینفوگرافیک خود را نشان می دهد. با کمک اینفوگرافیک به سادگی می توان پر حجم ترین اطلاعات را به صورت دسته بندی شده و در عین حال زیبا و خاص منتقل کرد. به همین سادگی !

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش ساخت اینفوگرافیک در پاورپوینت

 

 

پیش نیاز اینفوگرافیک

 

گام اول پیش نیازهای اینفوگرافیک

فرض ما این است که شما می خواهید برای اطلاعات موجود یک اینفوگرافیک داشته باشید. اولین و مهم ترین اصل در این مسیر به این صورت است که شما تصاویر و ارزش تصاویر را به طور دقیق بشناسید، در واقع باید بدانید تصویری خواندن متن چیست. سپس می بایست بدانیم که چرا و چه زمانی قرار است از اینفوگرافیک استفاده شود، دقت کنید که استفاده افراطی و تبدیل متن به یک دفتر نقاشی کار صحیحی نیست، اینجاست که دانستن مزایای اینفوگرافیک به کمک شما می آید و مشخص می کند کدام یک از اطلاعات شما اینفوگرافیک می طلبد

در گام های بعدی نیاز است که بسترهای انتشار اینفوگرافیک مورد بررسی قرار بگیرد یعنی مشخص شود آیا با اینفوگرافیک شدن این متن در انتشار آن دچار مشکل خواهید شد یا خیر؟ فرض کنید شما قرار است یک مقاله به یک ژورنال ارسال کنید، اگر بخواهید حجم زیادی از اطلاعات را تبدیل به گرافیک کنید قطعاً مقاله شما وضعیتی بچه گانه خواهد داشت.

 

پیش نیاز اینفوگرافیک

 

گام دوم پیش نیازهای اینفوگرافیک

بهتر است شیوه های ارائه اینفوگرافیک را بدانیم و همینطور بررسی کنیم که کدام یک از ابزارهای تولید در این مسیر به کمک ما می آید. برای داشتن یک اینفوگرافیک خوب استراتژی محتوا بسیار کمک کننده خواهد بود و در نظر نگرفتن این بخش وضعیت کار را غیر حرفه ای می کند.

اینفوگرافیک ها دارای انواع مختلفی هستند و بهتر است در همین ابتدای راه مشخص شود که به دنبال چه چیزی هستیم، در واقع می خواهیم اینفوگرافیک ما پویا باشد و یا ایستا و اگر فضای اطلاعاتی ما به صورتی است که نیاز به اشکال هندسی و تعاملی دارد باید این موضوع به طور دقیق لحاظ شود. مورد بعدی کاربردهای اینفوگرافیک است که می تواند بسیار تأثیرگذار باشد، اگر از شکل های گرافیکی کاربردی استفاده شود می تواند روند کاری اینفوگرافیک را بهتر نماید.

حال سوال اینجاست که از کجا شروع کنیم؟ از دیگر پیش نیازهای اینفوگرافیک که به مرحله مهم خود رسیده است انتخاب موضوع است، شما برای آغاز باید بتوانید یک سری آمار و اعداد تعیین کننده و همینطور نقش متن ها را به طور دقیق مشخص نمایید.

داستان سازی در این مسیر بسیار اهمیت دارد و می تواند اینفوگرافیک شما را بسیار زیباتر نماید، پس از اینکه نوع اینفوگرافیک انتخاب شد در واقع در میانه راه پیش نیازهای اینفوگرافیک هستید، به این ترتیب باید المان های اینفوگرافیک انتخاب شده را به طور دقیق بررسی نمایید. در نظر داشته باشید که در این مسیر قواعد کلی اهمیت زیادی دارد، باید مشخص شود که چه اصولی در اینفوگرافیک شما در دسته بایدها و چه اصولی در دسته نبایدها قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که از زمانی که وارد بخش تولید اینفوگرافیک می شوید دیگر کار شما مسیر پیش نیازهای اینفوگرافیک را طی کرده است و این موضوع می تواند بسیار ارزشمند به نظر برسد.

 

پیش نیاز اینفوگرافیک

 

ترکیب پیش نیازهای اینفوگرافیک با اشتراک گذاری

موردی که بسیاری از طراحان رعایت نمی کنند به اشتراک گذاری اینفوگرافیک تولید شده است، شاید شما فکر کنید در صورتی که طرح شما به اشتراک گذاشته شود از روی دست شما کپی صورت می گیرد، این موضوع یک سری جنبه های منفی و جنبه های مثبت بسیار زیادی دارد. به طور کلی در اینفوگرافیک شما باید بتوانید ایده خود را جهانی کنید و همین که اولین نفر برای به اشتراک گذاری یک نمونه جدید هستید یعنی برگ برنده در دست شما قرار دارد.

بهتر است یک سری اطلاعات در خصوص جذاب سازی اینفوگرافیک خود به دست آورید و این روند را تا جای امکان ادامه دهید. از اینفوگرافیک های ترکیبی استفاده کنید و سعی کنید عنصر رنگ را به درستی به کار ببرید. در نظر داشته باشید که شما قرار است به مخاطب در درک مطلب خودتان کمک نمایید.

پیش نیاز اینفوگرافیک

پیش نیازهای اینفوگرافیک برای ساختن یک رزومه

بهترین تمرین برای آغاز کار با اینفوگرافیک ساختن یک رزومه است، در ابتدا اطلاعات شخصی خود را مشخص کنید و برای آنها یک شکل گرافیکی ساده رسم کنید. بیشترین اشکال هندسی را وارد بخش مهارت ها کنید به این ترتیب رزومه شما هدفمند می شود.

مدارک و سوابق تحصیلی خود را مختصر و با المان های مخصوص نشان دهید. برای مهارت های خود از رنگ های مختلف استفاده کنید. اگر سابقه شغلی دارد شکل هندسی گرافیکی شغل مورد نظر را جایگزین متن آن نمایید.

در نظر داشته باشید که رعایت پیش نیازهای اینفوگرافیک سبب می شود که دیگر در بین راه گرفتار نشوید و یک مسیر استاندارد را به صد در صد برسانید.

 

منبع : تولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا