انیمیشن و سه بعدی

روش های افزایش رندر در افترافکت

در آن مقاله قصد داریم در خصوص سرعت رندر در افترافکت ( موشن گرافیک ) صحبت کنیم. در واقع موضوعی که شاید در ذهن افراد باشد به این صورت است که سرعت رندر و مدت زمان خروجی بسیار با هم مرتبط هستند. در این مقاله قصد ما این است که روش های افزایش سرعت رندر در افترافکت ( آموزش موشن گرافیک )را مورد بررسی قرار دهیم.

روش های افزایش سرعت رندر در افترافکت

در نرم افزار افترافکت یکی از موضوعات بسیار مهم رندر است. در این مسیر باید به یک سری نکات به طور دقیق دقت شود. به عنوان مثال یکی از موضوعات مهم کارت گرافیک خوب است. در واقع اگر کارت گرافیکی که استفاده می کند آنطور که باید مناسب نباشد سبب می شود که در اجرای نرم افزار افترافکت دچار مشکل شوید. شرکت ادوبی کارت گرافیک های TELSAو  GU FORCE را پیشنهاد می کند.

موضوع بعدی که سبب افزایش سرعت رندر در افترافکت می شود ارتقا رم است. عده ای به این موضوع اهمیت نمی دهند اما باید این نکته را از یاد نبرید که شما برای اینکه بتوانید در رندر افترافکت تأثیر مشخصی بگذارید باید حداقل ۴ گیگ رم فضای خالی داشته باشید. از طرفی اگر سرعت رندر در افترافکت برای شما خیلی مهم است حداقل ۱۶ یا ۳۲ گیگ رم برای شما مناسب خواهد بود.

استفاده از هارد SDD از دیگر موارد مهم در کش افترافکت محسوب می شود که سبب می شود سرعت آن بیشتر شده و به نوعی یک آپشن بسیار مهم محسوب می شود.

در صورتی که از سی پی یوهای چند هسته ای استفاده می کنید چه خوب است که قابلیت مالتی پروسسینگ را در آن فعال نمایید. به این ترتیب پردازنده می تواند در چند نخ فعالیت خود را ادامه دهد و سبب می شود که سرعت رندر افزایش یابد.

یکی از مزایای بهبود سرعت رندر در افترافکت استفاده از دو هارد است. از یک هارد باید نصب نرم افزار افترافکت استفاده نمایید و یک هارد دیگر در نظر بگیرید تا بتوان فوتیج ها را به طور دقیق نگهداری کند به این ترتیب ضمن ارتقای سرعت رندر در افترافکت می توانید از امنیت پروژه های خود نیز مطمئن شوید.

 

رندر در افترافکت

مهم ترین عوامل بهبود سرعت رندر در افترافکت

عده ای به صورت افراطی از پی ری کامپ در نرم افزار افترافکت استفاده می کنند و معتقد هستند که سبب نظم بخشی بیشتر پروژه می شود البته این تصور صحیح است اما تعداد بیش از حد آن سبب می شود که عملیات رندر در افترافکت بسیار کندتر شود.بهتر است فکری به حال کامپ ها کنیم در واقع لایه هایی که در کامپ ها خاموش هستند نیز به نوبه خود سبب می شود که رندر بسیار کند شود. لایه هایی که مورد نیازتان نیست را حذف نمایید.

تریمینگ موضوع مهمی در رندر در افترافکت محسوب می شود و در واقع حکم یک معجزه برای سرعت بخشی را دارا است. این ابزار به شما کمک می کند که تنها محدوده ای از پلان را انتخاب نمایید که در قاب دیده می شود به این ترتیب در فضاهای سه بعدی سرعت رندر شما به صورت چشمگیری افزایش یافته و زمان آن کم می شود.

بهتر است که قابلیت ساخت آبجکت های سه بعدی را در نرم افزار افترافکت غیر فعال نمایید. این قابلیت تنها زمانی که به آن نیاز دارید می تواند روشن باشد و پس از آن دیگر نیاز به روشن بودن آن نبوده و سبب می شود که زمان رندر در افترافکت بسیار افزایش یابد. مدل کلاسیک سه بعدی گزینه جایگزین خوبی خواهد بود.

پیش از اینکه رندر در افترافکت آغاز شود باید مطمئن شوید که تمامی نرم افزارهای دیگر شرکت ادوبی بسته شده اند. در واقع هر یک از آنها بخشی از فضای رم را اشغال می کند و سبب می شود که کار کمی دشوار شود و سرعت رندر در افترافکت کاهش یابد.

 

رندر در افترافکت

نکات طلایی در زمینه رندر در افترافکت

موضوعی که باید به طور دقیق بررسی شود بالای تایم لاین است. در واقع همیشه باید تایم لاین به طور دقیق بررسی شود. یک سری قابلیت ها از قبیل متحرک سازی و یا مات سازی سبب می شود که زمان شما چند برابر شود و سبب کاهش سرعت رندر در افترافکت می شود. غیر فعال کردن این بخش ها بسیار کمک کننده خواهد بود.

در انتخاب افکت ها می بایست دقت ویژه ای صورت پذیرد. در واقع عده ای گمان می کنند که تمامی افکت ها در افترافکت زمان رندر یکسانی دارند در صورتی که این تصور کاملاً اشتباه است. از یاد نبرید که به طور کلی افمت ها با توجه به توانایی هسته سی پی یو اجرا می شود و برخی از آنها سبب می شود که زمان رندر به صورت چشمگیری افزایش یابد. از یاد نبرید که در افترافکت باید یک سری شرایط به طور دقیق دنبال شود.

به عنوان مثال بهتر است که جدیدترین نسخه های افترافکت استفاده شود برخی از نسخه های قدیمی کار را سخت تر می کند.

کدهای فشرده ای که به عنوان کدک مورد استفاده قرار می گیرد باید صحیح باشد برخی از کدک ها جنبه تخریب داشته و سبب می شود که فضای زیادی از رم اشغال شود و به نوعی سرعت رندر را نیز افزایش می دهد.

در نظر داشته باشید که افزایش سرعت رندر در افترافکت موضوع مهمی است و باید ساختارهای مختلفی در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد. همیشه سعی کنید پروژه های آماده ای که در این زمینه وجود دارد را مورد بررسی قرار دهید این پروژه ها به شما کمک می کند تا بتوانید مقایسه دقیقی بر روی رندرهای مختلف داشته باشید. عموماً ترفندهایی که در بهینه سازی افترافکت استفاده می شود می تواند بسیار کاربردی باشد. از یاد نبرید که همیشه به فضای پروژه شما بستگی دارد، گاه لایه های به کار رفته آنقدر زیاد است که سبب می شود کیفیت کار به طور چشمگیری کاهش یابد.

 

رندر در افترافکت

منبع :موشن گرافیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا