انیمیشن و سه بعدی

۵ راه برای بهبود مهارت های موشن گرافیک

با راهنمایی های حرفه ای مطرح شده در این مقاله ی آموزشی، مهارت های موشن گرافیک و طراحی گرافیک خود را فوق العاده بالا ببرید و در صنعت طراحی گرافیک و موشن گرافیک به روز باشید و در دنیای رقابت، حضور پر رنگ داشته باشید. به یاد داشته باشید که در دنیای رقابت، دانش پایه کافی نیست، باید همیشه در حال کسب مهارت و تجربه باشید تا بتوانید در صنعت خود مطرح شوید.

در این اواخر، تحولات جدید و منحصر به فردی در صنعت FMCG یا در اصطلاح، کالاهای تند مصرف / Fast Moving Consumer Goods به وجود آمده است. بنابراین، به روز رسانی نرم افزاری که در همه ی حال، تکنیک های تازه برای رسیدن به هدف را فراهم می کند بسیار مهم است و به شما کمک می کند که در حرفه ی خود، در صف اول باشید.

در ادامه، ۵ ترند طراحی موشن گرافیک را بررسی می کنیم و راهنمایی برای بالا بردن مهارت های واقعی موشن گرافیک ارائه می گردند، به طوری که بتوانید به سطح بالاتری از توانایی در طراحی موشن گرافیک بروید.

موشن گرافیک

  1. هرگز از اشتباه کردن نترسید.

همیشه نگران این موضوع نباشید که اشتباه نکنید! داشتن یک روند خلاقانه فقط با آزمایش و خطا به دست می آید. هر چه بیشتر کار کنید و به مشکل بر بخورید و اشتباه کنید، راه حل هایی برای مشکلات پیدا می کنید و توانایی و مهارت شما به سرعت بیشتر می شود. مهم این است که ایده های خود را به طرز شگفت انگیزی پیاده کنید و آنها را بر روی کاغذ پیاده کنید تا بتوانید با استفاده از هر عنصری، کار طراحی خود را ادامه و گسترش دهید و به نتیجه ی مورد انتظار خود برسید و از حاصل کار خود راضی شوید. به یاد داشته باشید که هرگز به دانش فعلی خود در موشن گرافیک اکتفا نکنید.

قوانین را بشکنید و از دیدن نتایج آن، تجربه کسب کنید. تکمیل مهارت های شما به شما این امکان را می دهد که واقعا ببینید چه چیزی نیاز به تغییر دارد و چه چیزی واقعا خوب و ایده آل است. با این کار خواهید دید که چه قوانینی نیاز به باز بینی دارد و چه قوانینی بر اساس حساب و کتاب و منطق و دانش گرافیک و همچنین دید هنری است. در نهایت سرعت روند پیشرفت شما در طراحی موشن گرافیک، رفته رفته افزایش پیدا می کند. این موضوع به شما کمک می کند که در زمان کار بر روی طرح خود در مرحله ی استفاده از نرم افزارِ طراحی، صرفه جویی کنید.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع موشن گرافیک در افترافکت

  1. فراموش نکنید که طراحی موشن گرافیک فقط یک مجموعه از مهارت ها نیست.

این موضوع ممکن است واضح باشد زیرا در هر رشته و مهارت دیگری نیز این مسئله وجود دارد، اما مطرح کردن آن، واقعا مهم است: در طول کارِ طراحی موشن گرافیک، شما باید تا آن جا که می توانید، دانشی قوی در موردِ طراحی گرافیک و دانش فیلم سازی را بدست آورید. همیشه با دانش مدرن در ارتباط باشید و در مورد طراحی های به روز اطلاح کسب کنید و به روز باشید. تلاش کنید دانش مورد نیاز با این طراحی های اخیر را کسب کنید. با بدست آوردن این دانش، اطمینان حاصل خواهید کرد که شما برای هر گونه چالشی که ممکن است در طی پروژه های مختلف موشن گرافیک با آن ها برخورد کنید، آماده هستید. فراموش نکنید که هرگز نباید عقب بمانید! اگر از دانش امروز در حرفه ی خود عقب بمانید، به این معنی است که از رقبای خود عقب خواهید ماند!!!

موشن گرافیک

 

  1. تبدیل شدن به یک متخصص در زمینه ی تایپو گرافی / typography چگونه ممکن است؟

یک هنرمند موشن گرافیک باید درک درستی از تایپو گرافی، شرایط و اصطلاحات تایپو گرافی داشته باشد. نوع / Type به طور گسترده ای به عنوان یک فرم در موشن گرافیک استفاده می شود و در بعضی از موارد ممکن است برای انتقال محصول به مخاطب مورد استفاده باشد. بنابراین مهم است که از درک آن چه که مخاطبان با آن درگیر می شوند، اطمینان حاصل شود و باید مطمئن شد که موشن گرافیک این نیاز را بر آورده می کند. خوشبختانه، آموزش های تایپوگرافی، در بسیاری از منابع آموزشی، برای کمک به شما در شروع کار یاد گیری طراحی وجود دارد.

  1. کسب تجربه با طراحی سه بعدی

چرا طراحان موشن گرافیک باید طراحی سه بعدی را یاد بگیرند؟! همچنان که بر روی طراحی دو بعدی کار می کنید، به یاد داشته باشید که اکنون این موضوع که هنرمندان باید دانش خود را در طراحی سه بعدی ایجاد می کنند، مهم تر از همیشه است و امروزه طراحان یاد می گیرند که چگونه می توانند در روند طراحی، از موشن گرافیک و اجزای سه بعدی استفاده کنند. با تغییر مداوم صنعت، کلید ارائه ی طیف گسترده ای از گزینه ها و اطمینان از این که شما می توانید به طور مداوم کار جدید و هیجان انگیز ارائه دهید، ارتقای دانش مدرن و به روز و نشان دادن این دانش و مهارت در پروژه های عملی و پیشرفت در کار شماست. ارائه ی طراحی سه بعدی، علاوه بر این که نظر مشتریان را بهتر و بیشتر جلب می کند، نشان می دهد که شما در کارتان حرفه ای هستید و نسبت به رقبای خود در سطح بالا تری در این صنعت قرار دارید.

  1. موارد الهام بخش در همه جا وجود دارد، بی تفاوت از کنار آن ها نگذرید و از آن ها استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که همیشه زمان بگذارید و برای کشف روند ها و تکنیک های جدید تمرکز کنید و تلاش کنید تا از آن ها الهام بگیرید؛ صنعت موشن گرافیک را بشناسید و همیشه مطلع باشید که چه استودیو هایی، چه بازی ها و فیلم هایی را ارائه می دهند. همه ی این موارد، منابع اطلاعات رایگانی هستند که در اختیار شما قرار داده شده اند. آن ها را به سادگی به چنگ بیاورید. برای این کار می توانید، خلاصه ای از رسانه های دیگر، کتاب ها، فیلم ها و تلویزیون را برای دنبال کردن روند ها در اختیار داشته باشید، به منظور این که اطمینان حاصل کنید که کار خود را در بالای بازیِ رقابت نگه می دارید. تلاش کنید، موفق خواهید شد!!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا