ما را بیابید

نشانی
خیابان ۱۲۳
نیویورک، نیویورک ۱۰۰۰۱

ساعت کاری
شنبه تا چهارشنبه: ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر
پنجشنبه و جمعه: ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر

وب

آموزش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

آموزش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی زمانی به ذهن شما وارد می شود که شما در اینترنت با یک سایت یا یک فروشگاه اینترنتی مواجه می شوید و به همین دلیل فکر طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به ذهن شما وارد می شود و شما شروع میکنید به جستجو کردن در اینترنت در رابطه با آموزش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اما پس از این که جستجو کردید با تعداد زیادی از مقاله ها و روش های گوناگون طراحی سایت فروشگاه اینترنتی برخورد می کنید همین موضوع باعث می‌شود که شما دچار سردرگمی شوید.(توصیه می شود دوره آموزشی طراحی سایت و پکیج آموزش طراحی سایت  را مشاهده کنید)

ما در این مقاله قصد داریم تا روش های مختلف طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را برای شما به صورت کامل توضیح داده ایم تا شما از این سردرگمی راحت شوید و دیگر دچار سردرگمی نباشید و همچنین ما در این مقاله قصد داریم تا انواع فروشگاه سازهای آنلاین را به شما معرفی کنیم پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید :

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی

آموزش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی همانند تاسیس یک فروشگاه فیزیکی دارای مراحلی مخصوص خود می باشد که باید این مراحل را با نظم و به صورت درست انجام داد. البته لازم به ذکر است که بگوییم انجام دادن این مراحل به صورت منظم اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا که این نظم در نتیجه نهایی کاری که انجام می دهید تاثیر بسیار زیادی دارد.

ساخت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی قدم اول در ساخت سایت فروشگاه اینترنتی

هنگامی که ما قصد داریم یک فروشگاه فیزیکی در مکانی تاسیس نماییم قبل از اینکه کاری را انجام دهیم به دنبال مکانی برای تاسیس می‌گردیم که بیشترین افراد از آنجا عبور نمایند و همچنین نسبت به محصولی که می‌خواهیم در فروشگاه خود بفروشیم افراد بتوانند به راحتی و در کمترین زمان به این مکان دسترسی داشته باشند.

آموزش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
در رابطه با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی نیز شما باید همین فرآیند را دنبال نمایید بر طبق شرایطی که موجود می باشد بهترین و مناسب ترین انتخاب را انجام دهید. اولین کاری که باید انجام دهید این می باشد که هاست و فضای میزبانی مناسبی را انتخاب نمایید. انتخاب کردن یک هاست مناسب به این دلیل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که سرعت لودینگ و همچنین حجم اطلاعاتی که در سایت آپلود شده است و همچنین امنیت فروشگاه اینترنتی و پاسخگویی و پشتیبانی و همچنین قابلیت پشتیبانی کردن از بازدید بالای فروشگاه و سایر مواردی که به فروشگاه مرتبط میباشند را تامین می نماید.

در حالت عادی شرکت هایی که در زمینه ارائه هاست دارای فعالیت می باشند به همه مشتریان خود توصیه می نمایند که در ابتدای فعالیت خود از فضای کمتری برای هاست خود استفاده نمایند تا باعث شود که هزینه زیادی را پرداخت ننمایند. و با گذشت زمان و همچنین با زیاد شدن تعداد بازدید کنندگان فروشگاه اینترنتی و همچنین افزایش میزان اطلاعات و همچنین محصولات و داده‌های سایت به این دلیل که به فضای هاست بیشتری نیاز پیدا می کنند مجبور می‌شوند تا هزینه‌های بیشتری را پرداخت نمایند تا بتوانند هاست خود را ارتقا دهند.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی

مرحله دوم انتخاب نام مناسب برای ساخت سایت فروشگاه اینترنتی

اگر شما قصد طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در هر زمینه ای که دارید حتماً باید یک نام مناسب و همچنین جذاب برای فروشگاه خود انتخاب نمایید که این نام باید با زمینه ای که فروشگاه شما در آن فعالیت دارد مرتبط باشد و مشتری های فروشگاه شما بتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند در حالت کلی نام فروشگاه به عنوان کارت ویزیت فروشگاه شما به حساب می آید و همچنین نام فروشگاه نقش بسیار مهمی در معرفی فروشگاه و همچنین جذب مشتری دارا می باشد.

فروش اینترنتی
شما در این مرحله باید حتماً یک دامنه (Domain) انتخاب کنید که شما برای ثبت دامنه خود می توانید از شرکتهای ثبت کننده دامنه استفاده کنید و با استفاده از آنها دامنه بسیار مناسب برای فروشگاه خود انتخاب نمایید و شما از هنگامی که دامنه فروشگاه خود را انتخاب کردید آن دامنه به عنوان برند فروشگاه شما محسوب می شود.

شما باید دامنه مناسب برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود را به گونه ای انتخاب نمایید که پیدا کردن این دامنه در بین میلیونها سایت موجود در اینترنت بسیار راحت باشد و همچنین دامنه های مشابه بسیار کمتری با همین نام ها و کلمات تشکیل دهنده آن موجود باشد تا افراد بتوانند به صورت راحت ‌تری دامنه را بیابند. ثبت کردن دامنه مناسب برای فروشگاه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی شما هزینه پایینی را دارا می باشد و شما باید به گونه ای دامنه خود را انتخاب کنید که مشکلی برای شما پیش نیاید زیرا دامنه نقش بسیار بزرگی در آینده فروشگاه اینترنتی شما دارد و اگر شما دامنه مناسبی برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود انتخاب ننمایید باعث می شود که در آینده فروشگاه شما تاثیر نامناسبی بگذارد.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و ساخت نمای درونی آن

پس از این که هاست و دامنه مورد نیاز طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را انتخاب کردید باید شروع به ساخت سایت خود کنید و با انجام دادن مراحل طراحی سایت فروشگاه اینترنتی فروشگاه خود را به طور کامل راه اندازی نمایید ولی به دلیل اینکه انتخاب کردن سیستم سایت ساز مناسب برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی موضوع جداگانه ای می باشد ابتدا باید بهترین و مناسب ترین سیستم فروشگاه ساز مناسب برای فروشگاه خود را در نظر بگیرید و آن را انتخاب نماییم.

شما باید در این مرحله یک CMS یا همان سیستم مدیریت محتوای مناسب برای فروشگاه خود انتخاب نمایید. در حالت عادی برای افرادی که تازه وارد این عرصه شده اند این موضوع چندان آسان نمی باشد. به عنوان مثال کسانی که به این علاقه دارند که فروشگاه فیزیکی خود بسیار شیک و مشتری پسند باشد در حالت معمول از افرادی که حرفه آنها طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه می باشد استفاده می نمایند.

ولی در زمینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی این مرحله به عنوان انتخاب سیستم فروشگاه ساز محسوب می‌شود که به صورت تقریبی قسمت اصلی هزینه راه اندازی فروشگاه مختص این بخش می باشد. شما در هنگام انتخاب سیستم مدیریت محتوا یا فروشگاه ساز آنلاین باید موارد و امکاناتی را در نظر بگیرید که بتوانید به بهترین شکل فروشگاه خود را راه اندازی نمایید.

این موارد به شرح زیر می باشند :

-وجود امکان مقایسه محصولات
-بخش نقد و بررسی محصول
-سیستم نظردهی کاربران و مشتریان
-وجود قابلیت ارسال کردن مطالب و مقاله
-قابلیت افزودن محصول به فروشگاه
-وجود بخش دسته بندی و انتخاب برند محصولات
-و موارد دیگر

فروشگاه اینترنتی
شما حتماً باید به گرافیک فروشگاه اینترنتی برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود توجه ویژه داشته باشید زیرا ظاهر فروشگاه اینترنتی شما مانند ویترین و دکوراسیون یک فروشگاه فیزیکی باعث افزایش فروش و جذب مشتری فروشگاه می گردد شما برای بالا بردن گرافیک و ظاهر فروشگاه خود می توانید از قالب های مناسب طراحی بسیار زیبا استفاده نمایید. شما برای طراحی فروشگاه خود سیستم های مدیریت محتوای مختلف می توانید استفاده نمایید.

این سیستم های مدیریت محتوا از جمله موارد زیر می باشند :

-ووکامرس

ووکامرس
-مجنتو
-اپن کارت
-پرستاشاپ
-جوملا
شما در این سیستم های مدیریت محتوا از امکانات و قابلیت های بسیار زیادی برخوردار می باشید و دست شما در زمینه توسعه فروشگاه کاملاً باز می باشد و بر روی فروشگاه خود مدیریت بسیار کاملی را دارا می باشید. اما در صورتی که شما قصد این را دارید که از سیستمی استفاده کنید که کار شما را ساده تر نمایند که البته اکثر افرادی که تازه کار هستند از این سیستم استفاده می کند می توانید سیستم فروشگاه ساز های اشتراکی را مورد استفاده خود قرار دهید.

فروشگاه ساز هایی که در زیر آمدند از بهترین فروشگاه ساز های اشتراکی می باشند :

-سبد خرید
-پرتال
-شاپفا
-سازیتو
-وبزی
-سی فایو
-کاموا

اگر شما از این فروشگاه ساز ها استفاده نمایید دیگر نیازی به تهیه هاست ندارید و فقط کافی می‌باشد تا به هر یک از این سیستم ها مراجعه نمایید و در سایت ثبت نام نمایید و بر اساس امکاناتی که هر یک از این سایتها در اختیار شما قرار می دهند یکی از پلان های رایگان یا پولی را برای ساخت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود انتخاب نمایید. همچنین این سیستم ها از قابلیت اتصال دامنه به فروشگاه بهره می‌برند که شما می توانید با استفاده از این قابلیت دامنه اختصاصی خود را به فروشگاه خود متصل نمایید.

نقشی که فروشگاه ساز ها در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ایفا می نمایند

ساخته شدن فروشگاه اینترنتی باعث شده است که در زمینه طراحی سایت دسته جدیدی به عنوان طراحی فروشگاه اینترنتی یا طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ایجاد گردد که تمرکز این دسته بر روی ساخت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی می باشد.

طبق توضیحاتی که برای شما در مورد انتخاب سیستم طراحی سایت فروشگاه اینترنتی دادیم مطمئناً متوجه این شده اید که در حالت کلی شما برای ساخت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی دو انتخاب در پیش روی خود دارید که این انتخاب ها از جمله موارد زیر می باشد :

فروشگاه ساز های رایگان : این نوع از فروشگاه ساز ها در کل به شکل رایگان در اختیار افراد قرار می گیرند که این فروشگاه ساز ها را می توانیم در دسته بندی CMS یا همان سیستم مدیریت محتوا قرار دهیم حالت این فروشگاه ساز ها متن باز یا Open Source می باشد که حالت این فروشگاه به این صورت است که افراد می‌توانند قابلیت های این فروشگاه ساز ها را تغییر دهند.

فروشگاه ساز اشتراکی : این نوع از فروشگاه ساز ها در دو حالت رایگان و پولی در اختیار افراد مختلف قرار می گیرند که نام این فروشگاه ساز ها از کلمه انگلیسی Software as a Service برگرفته شده است و همچنین در این فروشگاه ساز ها گروهی با عنوان پشتیبان در کنترل و راه اندازی و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی نقش مهمی دارد.

بررسی فروشگاه ساز های رایگان

همانطور که گفته شد در فروشگاه سازهای رایگان که به عنوان سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS معروف می باشند که این امکان را در اختیار افراد قرار می دهند که افراد می توانند با استفاده از این فروشگاه ساز ها فروشگاه خود را بدون نیاز به اطلاعات و مهارت در مورد برنامه نویسی راه اندازی نمایند. در این سیستم ها هیچ شخصی در ساخت فروشگاه به شما کمک نمی کند و تمامی کارهای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در اختیار شماست.

شما برای استفاده کردن از این سیستم ها نیاز دارید تا هاست و دامنه مخصوص به فروشگاه خود را تهیه نمایید و CMS یا سیستم مدیریت محتوا و همچنین پلاگین های مورد نیاز و قالب مورد نیاز خود را در هاست نصب نمایید و همچنین CMS خود را فارسی سازی نمایید. در این زمینه شما باید تمامی این کارها را به تنهایی انجام دهید یا می توانید هزینه ای را پرداخت کنید تا افرادی که در این زمینه حرفه ای می باشند که برای شما این کار را انجام دهند و فروشگاه شما را راه اندازی نمایند.

البته لازم به ذکر است که بگوییم در فضای وب تعداد زیادی از آموزش های رایگان در این زمینه وجود دارد که شما می توانید با نگاه کردن این آموزش ها این کارها را یاد بگیرید و خودتان این کار را انجام دهید.

مزایای استفاده از سیستم های مدیریت محتوا برای ساخت سایت فروشگاه اینترنتی

-این سیستم ها کاملاً رایگان و متن باز می باشند
-همگام بودن آنها با قوانین سئو
-امکان توسعه و افزودن امکانات
-وجود تعداد زیادی از افزونه ها و دسترسی آسان به آنها برای افزودن امکانات به فروشگاه
-وجود قالب های بسیار مختلف برای بالا بردن زیبایی ظاهر فروشگاه
-وجود راهنما های نوشتاری برای کار کردن با قسمت های مختلف این سیستم ها و این راهنما ها به زبان فارسی و انگلیسی موجود می باشد

بررسی فروشگاه سازهای اشتراکی

همانطور که گفته شد این نوع از فروشگاه سازها نیز به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد و برای استفاده از آنها فقط کافی میباشد که به سایت آنها مراجعه نموده و در آن سایت ثبت نام نمایید. پس از ثبت نام در این سایت ها با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرند و بر طبق پلان هایی که دارای تعداد زیادی می باشد و همچنین به صورت رایگان و پولی عرضه می گردند، هر کدام از این پلان ها را که دارای امکانات خاصی می باشند مورد انتخاب قرار دهید. پس از انجام این مرحله از میان تعداد زیادی از قالب‌ها و امکاناتی که برای هر پلان در اختیار شما قرار می دهند فروشگاه خود را شخصی سازی نمایید و آن را به صورت خیلی آسان راه اندازی نمایید.

فروشگاه ساز های آنلاین

مزایای استفاده از سیستم های فروشگاه ساز اشتراکی برای ساخت سایت فروشگاه اینترنتی

-هزینه پایین یا رایگان بودن آن ها
-امکان دسترسی به پشتیبانی این سیستم ها
-نیاز نداشتن به تهیه هاست مخصوص فروشگاه خود
-قابلیت دسترسی به تعداد زیادی از قالب های فارسی

آموزش تک
نویسندهآموزش تک

دیدگاهتان را بنویسید