انیمیشن و سه بعدی

افترافکت چیست؟

افترافکت چیست؟

قبل از اینکه شروع به توضیح در مورد افترافکت، After Effects، کنیم، اولین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که افترافکت  ( موشن گرافیک )یا AE یک برنامه ویرایش نیست؛ اگر می خواهید یک ویدیو را ویرایش کنید، Final Cut Pro و Premiere، این کار را بسیار بهتر از افترافکت انجام می دهند. با این حال، هنگامی که سخن از ایجاد جلوه های ویژه ( آموزش موشن گرافیک )و ترکیب فیلم های متحرک به میان می آید، ظرفیت افترافکت نسبت به نرم افزار های دیگر، غیر قابل مقایسه است. به طور معمول، در صنعت، از AE برای تولید انیمیشن های کامپیوتری، توالی عنوان ها و ادغام گرافیک کامپیوتری با فیلم واقعی استفاده می شود.

Adobe After Effects یک نرم افزار کاربردی برای ایجاد گرافیک متحرک و جلوه های ویژه مورد استفاده در ویدئو، محتوای آنلاین و نمایش است. افترافکت در هر دو سیستم عامل مک و ویندوز در دسترس است. افترافکت به طور گسترده ای در تلویزیون و پس-تولید فیلم ها، ایجاد جلوه های ویژه و انیمیشن استفاده می شود. افترافکت بخشی از Adobe Creative Cloud است.

(After Effects Creative Cloud (CC

Adobe After Effects CC، یک نرم افزار استاندارد صنعتی برای جلوه های بصری و گرافیک متحرک یا موشن گرافیک است. این نرم افزار، بخشی از Adobe Creative Suite مبتنی بر حق اشتراک یا subscription-based است. CC در Creative Cloud به معنای “فضای خلاق” است و به طور خودکار برای کاربران خود، به طور مداوم به روز می شود. این همکاری باعث می شود که در صورت لزوم از دیگر برنامه های کاربردی Adobe استفاده شود. CC همچنین امکان همگام سازی تنظیمات خود، برای استفاده در هر کامپیوتری در هر نقطه از جهان را فراهم می کند. اگر چه برنامه را می توان به صورت محلی ذخیره کرد، اشتراک باید فعال باشد تا امکان دریافت به روز رسانی و تمام قابلیت ها را داشته باشد. اشتراک ها را می توان در هر زمان لغو کرد.

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با افترافکت انجام دهید. با این برنامه خلاقانه و فنی، شما می توانید فیلم های D2 را در یک فضای D3 ایجاد کنید. بسته به نقش شما، توانایی های برنامه متفاوت است. این برنامه می تواند عناوین را طراحی کند، کاراکترهای کارتونی D2 و غیره را ایجاد کند. اگر چه افترافکت می تواند تمام این کارها را انجام دهد، اما مشابه نرم افزار های ویرایش ویدئو نیست. بهترین استفاده از افترافکت برای اعمال جلوه ها پس از ویرایش فیلم است.

افترافکت

چه کسانی از افترافکت استفاده می کنند؟

افترافکت یک برنامه تخصصی است و در درجه اول توسط ویراستاران ویدئو، هنرمندان، طراحان گرافیک، رسانه های اجتماعی و طراحان رسانه های دیجیتال، تولید کنندگان ویدیو، طراحان موشن گرافیک و انیماتورها استفاده می شود. کسب مهارت در این برنامه نیاز به آموزش عمیق و کاربردی دارد.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش جامع موشن گرافیک در افترافکت

پیشینه افترافکت

Adobe After Effects ابتدا در سال ۱۹۹۳ از یک شرکت علمی و هنری در رود آیلند شروع به فعالیت کرد؛ و در همان جا بود که نسخه ۱٫۰ و ۱٫۱ منتشر شد. در آن زمان این نرم افزار تنها برای رایانه های مبتنی بر Mac در دسترس بود و توانایی هایش بر اساس همان سیستم عامل محدود شده بود، که شامل ترکیب بندی لایه ای با ماسک، افکت ها، انتقال ها و keyframes بود.

نسخه بعدی افترافکت، نسخه After Effects 2.0 در سال ۱۹۹۴ توسط شرکت Aldus منتشر شد، که تار شدن حرکات، رندر کردن چندین ماشین و یک پنجره Layout Time به نسخه قدیمی اضافه شد. نسخه های بعدی ۲٫۰٫۱، ۳٫۰، و ۳٫۱ در سال ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ منتشر شد. شرکت  Adobe، Aldus را در ماه ژوئیه ۱۹۹۳ خریداری کرد و اولین نسخه Adobe با نسخه ۳٫۰ آغاز شد. در ماه مه سال ۱۹۹۷ با نسخه ۳٫۱، اولین نسخه ویندوز به همراه ترجمه های فرانسوی و آلمانی منتشر شد. در نوامبر همان سال، خروجی GIF متحرک و افکت برای نوشته ها به صورت رایگان برای کاربران منتشر شد.

نسخه ۴٫۰ افترافکت در ژانویه سال ۱۹۹۹ منتشر شد و تعدادی از بهبودها، از جمله جلوه های صوت و حرکت، پنجره های چند برگه ای، particle playground، لایه های قابل تنظیم، خط کش ها و راهنما ها، ایمپورت های اولیه، پشتیبانی از لایه های Illustrator و رنگ برچسب ها در جدول زمانی اضافه شد. این اولین نسخه منتشر شده از این برنامه برای دو سیستم عامل Mac و Windows بود.

نسخه ۴٫۱ در ماه دسامبر همان سال افکت های کانال سه بعدی، لایه های متوالی، پشتیبانی از تصویر های به ابعاد ۳۰,۰۰۰ ×۳۰,۰۰۰ ، و سایر پیشرفت ها با اضافه شد.

افترافکت

نسخه ۵٫۰ افترافکت که در آوریل ۲۰۰۱ منتشر شد، که زنگ ها و سوت های اصلی اضافه کرد. این مقدمه ای از وارد کردن بخش ایمپورت برای vector mask در فتوشاپ ۶، وارد کردن پی دی اف، ۱۶ بیت در هر رنگ کانال، پلاگین های Atomic Power، لایه های D3 و چراغ ها، پیش نمایش های پویا و موارد دیگر است.

در ژانویه سال ۲۰۰۲، نسخه ۵٫۵ افترافکت منتشر شد که اولین نسخه OS X بود. در این نسخه، افزونه RealMedia ، Zaxwerks 3D Invigorator Classic bundled، پالت افکت ها، ایمپورت داده های دوربین و نماهای چندتایی D3 اضافه شد.

نسخه ۶٫۰ افترافکت در اوت ۲۰۰۳ منتشر شد. در این نسخه، لایه های متن قابل ویرایش فتوشاپ، رنگ، اسکریپت، لایه های متن و انیمیشن، Keylight، Scribble، Dust & Scratches و پشتیبانی از Open GL اضافه شد. اما نسخه ۶٫۵ در ژوئن ۲۰۰۴ با پیشرفت های جزئی منتشر شد.

در ژانویه سال ۲۰۰۶، نسخه ۷٫۰ افترافکت منتشر شد، با پشتیبانی از Adobe Bridge، مدیریت رنگ صفحه نمایش، ایجاد فایل فتوشاپ، تاری هوشمند، لینک پویا با Premiere Pro، Timewarp، فایل های صوتی ۳۲ بیتی و اولین نسخه اسپانیایی و ایتالیایی منتشر شد.

در معرفی CS3 با نسخه ۸٫۰ در ژوئیه ۲۰۰۷، مدیریت کامل رنگ و اولین نسخه Universal Binary Intel Mac اضافه شده است. CS3 (8.0.2) در فوریه ۲۰۰۸ منتشر شد و آخرین نسخه Mac PowerPC بود.

CS4 در سپتامبر ۲۰۰۸ منتشر شد، و در ماه مه ۲۰۰۹ و اکتبر ۲۰۱۰٫ به روز رسانی شد. CS5 نیز در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و دارای چهار به روز رسانی است.

CS6 در آوریل ۲۰۱۲ منتشر شد و ایمپورت از Final Cut Pro همراه با سایر پیشرفت ها افزوده شد. ایمپورت لایه زنده PSD سه بعدی حذف شد. CS6 دو بار ارتقا یافت.

اولین نسخه CC در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ارتقاء بیشتر در اکتبر ۲۰۱۳ و دسامبر ۲۰۱۳، مربوط به افزودن OS 10.9 و پشتیبانی از Retina، و مواردی دیگر است.

CC2014 در ژوئن ۲۰۱۴ منتشر شد. این مدل توانایی ایمپورت کردن فیلم Sony RAW، MPEG-4 SStp و پیش نمایش ویدئو را بر روی یک مانیتور خارجی را داراست. این نسخه همچنین دو ارتقاء در سپتامبر و دسامبر داشت.

CC2015 در نوامبر ۲۰۱۵ منتشر شد، و در ژانویه ۲۰۱۶ و ژوئن ۲۰۱۶ ارتقا یافت. انتشار CC2017 در ماه نوامبر ۲۰۱۶ با معرفی Creative Cloud Team Projects همراه بود. ارتقاء دوم در CC2017، اجازه ذخیره سازی به صورت محلی را می داد. ارتقاء دوم ۲۰۱۷ در آوریل ۲۰۱۷ منتشر شد و Lumetri Scopes، و بهینه سازی چند GPU اضافه شد. نسخه هایی که در طول سال ۲۰۱۸ و در سال ۲۰۱۹ منتشر شدند نیز، تغییرات کمی داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا