انیمیشن و سه بعدی

اسکریپت نویسی چیه؟؟

در حال بارگذاری...
اسکریپت نویسی چیه و کجا به دردمون میخوره؟

سلام

دوستان اگه تا حالا اسکریپت نویسی رو نشنیدین ،یا نه شنیدین و براتون آشناست فکر میکنید که منظورم اسکریپت های افترافکتس که خودمون بنویسیم یا اینکه خودمون اجرا بکنیم.، اما نه منظور این نیست اسکریپت نویسی یه مرحله برای ساخت موشن گرافیکسه،مرحله ای که مشتری وارد میشه باهامون صحبت میکنه و از نیازهاش میگه و ماهم نیاز سنجی میکنیم.

مشتری بیاد داخل ،خدمات کسب وکار یا هر چی که داره میخواد که ما با استفاده از موشن گرافیک بیایم اون خدمات یا کسب و کار اون رو هر چی که داره رو با استفاده از موشن گرافیک بیایم معرفی کنیم،یعنی ما ابتدا ما به این اطلاعات نیاز داریم که مشتری برای چی و دنبال چیه و میخواد کدوم نیاز خودش رو با تبلیغات بیاد حل کنه ،پس ما اونجا میایم نیازهاش رو در میاریم یعنی اینکه با این تبلیغات میخوای چه نیازی رو رفع بکنی کجای خدمات رو میخوای معرفی بکنی،مخاطبین کی هستن و کجا قرار دارن.

و خیلی چیزای دیگه که ما اینارو بهشون میگیم اسکریپت و یک دسته بندی کامل و یک اطلاعات کامل از نیاز مشتری در میاریم.اینکه مثلا ما طبق این نیازها بیاییم موشن خودمون رو تولید کنیم،اصلا رو هوا تولید نمی کنیم یا ایده و سناریو نمی دم رو هوا و این چیزیه که باید و باید همه بلد باشیم.

مثلا مرکز بیزینس کوچ ایران ،(بحث تبلیغ هم نیست ).، یه دوره داره ۱۰ میلیون تومان ،اقای مسیح جوادی به شما میگه که اقا من میخوام که این دوره خودم رو با تبلیغات موشن گرافیکس جلو ببرم،شما یه کاری بکن که من فروش داشته باشم یه کاری بکن دوره ی خودم رو معرفی کنم ،هزینه ی دوره ش ۱۰میلیون تومانه ،اولین چیزی که به ذهنتون میاد چیه ؟؟اینه که دوره ش ۱۰ میلیونه ،خوب کسی که بزرگ ساله کسی که درامد بالایی نداشته باشه خوب نمیتونه توی دوره ش شرکت کنه ،پس باید موشنتون رو طوری بسازید که مخاطب هدف بزرگساله مخاطب هدف کسیه که کسب و کاری داره برای خودش و هزینه ی اموزش ۱۰ میلیون تومان براش چیزی نیست،مخاطب کارتون مخاطب هدفتون اونها هستند،نه یک بچه دبیرستانی و راهنمایی یا ممکنه که دانشجو اینا مخاطب هدف ما نیستند .

پس توی کارهاتون وقتی که مخاطبتون مشخص میشه باید طبق مخاطبتون اِلمانهای صحنه رو بچینید ،اصلا استراتژی تبلیغتون استراتژی ویدیوتون رو باید اونجا بچینید.

طبق مخاطبتون باید روانشناسی کار، روانشناسی مشتری ،استراتژی تبلیغات ،انواع تبلیغات رو باهاش آشنا بشید.

همه چی نرم افزار نیست و توی نرم افزار خلاصه نمیشه این رشته توی keyframe و plan و منو خلاصه نمیشه خیلی فراتر از اینهاست و باید این رو یاد بگیریم .

چیزی که من توی دوره ی کمپ موشن گرافیکم به تمامی این موارد اشاره میکنم،شما هم باید با دید بهتر و از بالا به این رشته نگاه کنید و این رشته رو ادامه بدید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا