دسته‌بندی نشده

خروجی کیفریم در افترافکت

در حال بارگذاری...

تو این ویدیو میخوام یک قابلیت مهم دوئیک بسل رو بهتون معرفی کنم ، اونهم خروجی گرفتن از خود کیفریم ها و انیمیت ها هستش

سلام

من این مثال رو برای این کار انتخاب کردم ، یک بار انیمیت رو ببینیم ، ببینید پشت سر هم تکرار میشه و من میخوام یک سری انیمیت رو از این پروژه استخراج کنم و توی یک پروژه دیگه ازش استفاده کنم.

( اگه دنبال حرفه ای شدن تو موشن گرافیک هستید پیشنهاد میکنم صفحه آموزش موشن گرافیک رو ببینید )

 

مثلا انیمیت این shape زرد رنگ رو میخوام که داشته باشم ،به تنهایی اگر solo کنم اینجا این shape رو خواهم داشت ، ببینید یک همچین حالتیه و یک حالت شکست و کشیدگی داره ، خیلی راحت میتونم که کلید U رو بزنم ، کیفریم های اون رو اینجا ببینم ، و اونها رو انتخاب کنم.

دوئیک بسل توی قسمت Tools دو تا گزینه داره یعنی Export Animation و Import Animation من کیفریم ها رو انتخاب میکنم و Export Animation رو میزنم خیلی راحت یک مسیر رو به من میده و من مسیر خودم رو با یک اسم تعیین میکنم و save میکنم.

 

الان دیگه این انیمیتها save شدن و میرم توی پروژه مثلا اصلی خودم، اصلا از این پروژه خارج میشم و save هم نمیکنم ، خوب یک‌ کامپ جدید ایجاد میکنم و ok میکنم ، توی حالت قبلی دایره بود ،مثلا اینجا از یک مربع استفاده میکنم ، یک همچین حالتی خیلی راحت اینجا من shape layer 1 رو انتخاب میکنم و اینجا Import Animation رو میزنم و انیمیشن که save کردم رو اینجا انتخاب و ok میکنم.

 

اینجا یک پنجره برای من باز میکنه که میگه انیمیشن رو میخوای رو چه layer اعمال بکنی ، من روی shape layer 1 اعمال میکنم و ok رو میزنم خیلی راحت طبق اون موقعیتی که shape layer قبلی توی پروژه قبلی هم داشت اینجا هم برای من تمام اون کیفریم هارو آورده ، دیگه من اگر اینجا محدوده رو ببندم N رو بزنم و اینجا کار رو فیت کنم ، ببینید دقیقا همون انیمیت رو برای من اینجا اجرا کرد بدون اینکه از اون پروژه اینجا هیچ save داشته باشم ، تنها و تنها انیمیتهای اون کارد save کردم .

امیدوارم از این قابلیت توی دوئیک بسل استفاده کنید ، این قابلیت جدیدیه و فوق‌العاده کاربردیه ، دوئیک بسل خیلی خیلی قابلیت داره که توی دوره آموزش جامع دوئیک بسل به تمامی این قابلیتها پرداخته شده .

 

موفق و پیروز باشید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا