انیمیشن و سه بعدی

موشن گرافیک|سبک سل انیمیشن

آموزش موشن گرافیک | سبک سل انیمیشن

حتما این جمله را شنیده اید: “در روزهای گذشته، ما همه چیز را با دست انجام می دادیم، و بهتر بود.”

درست است که در گذشته، اکثر چیز ها با دست انجام می شد. و اکنون تکنولوژی های مدرن بسیار کارآمد تر هستند و همچنین سبب صرفه جویی در وقت و آسان تر شدن کار ها می شوند. پس درست نیست که بگوییم روش های قدیمی و دستی بهتر بوده اند. کامپیوتر ها، همه چیز را بهتر می کنند. گاهی اوقات چیز های دقیق تر را به شیوه ای مناسب تر انجام می دهند. از سوی دیگر، گاهی اوقات کامپیوتر ها کار ها را مانند انسان انجام نمی دهند و این موضوع، تماس دستی و خطای انسانی را از بین می برد.

این موضوع را می توان گاهی اوقات در انیمیشن سازی و طراحی موشن گرافیک هم دید. هنرمندان موشن گرافیک، هر روزه از کامپیوتر ها و نرم افزار های پیشرفته ی مختلف برای ایجاد موشن گرافیک های خیره کننده و ماهرانه استفاده می کنند، اما چیزی در مورد در اصطلاح سل انیمیشن ها / cel animation که دستی طراحی می شوند وجود دارد که فقط نیاز به لمس انسان و کار دستی دارد.

موشن گرافیک

امروز، می خواهیم نگاهی به برخی از موشن گرافیک های زیبا به سبک سل انیمیشن داشته باشیم که توسط انسان، و با کمک کمی از کامپیوتر ها، ایجاد شده اند.

آموزش پیشنهادی برای شما که در آپدیت این دوره تمامی این مسایل رو بصورت تصویری توضیح دادیم :آموزش جامع موشن گرافیک در افترافکت 

طراحی موشن گرافیک Motionpoems – Working Order – Gentleman Scholar

تیم با استعدادی در Gentleman Scholar این انیمیشن با شکوه را خلق کرده اند که کار نقاشی را با دست انجام داده و برای بنیاد Motionpoems در سال ۲۰۱۲ آن را ایجاد کرده اند. به نظر می رسد که آن ها، تمام قلب و روح خود را در آن قرار داده اند.

موشن گرافیست های Gentleman Scholar مخلوط انیمیشن دو بعدی و سه بعدی را با سایه های گسترده ی قلمویی پوشانده اند تا این داستان متحرک را به صورت نقاشی خلق کنند. نتیجه ی کار، یک موشن گرافیک است که بیشتر شبیه به یک رویای جاری است که خطوط بین هنر های زیبا و موشن گرافیک را تار می کند.

موشن گرافیک

طرح Goodbooks – Metamorphosis – Buck

باک یک رویکرد کمی متفاوت برای خلق این موشن گرافیک برای Goodbook گرفته است. در این جا آن ها یک مونولوگ غیر عادی خلق کرده اند و طرح را به شکلی زیبا و عجیب و غریب به تصویر کشیده اند.

به گفته ی خود طراحان موشن گرافیست، “این خیلی معمول نیست که ما فرصت ایجاد چنین موشن گرافیکی را داشته باشیم.” به جای نقاشی داستان، بوک تصمیم به طراحی به روش استفاده از قلم، و با لمس رنگ ها گرفته است و خطوط بین تصویر ها و یک حالت خواب و رویا گونه ی پیچیده را در جریان یک موشن گرافیک عالی، از بین برده است.

موشن گرافیک

موشن گرافیک Stickboy – Giant Ant

همیشه متفکران اصلی در Giant Ant ، فرصت منحصر به فردی را برای ایجاد این قطعه ی طولانی برای حمایت از Shane Koyczan و اپرای ونکوور / Vancouver Opera داشته اند. آن ها تصمیم گرفتند که با قرار دادن موشن گرافیک در یک قلمرو گفتاری کاملا انسانی، در رویکرد انیمیشن و موشن گرافیک هم به صورتی انسانی عمل کنند.

مانند برخی از قطعات بالا، آن ها عناصر دو بعدی و سه بعدی موشن گرافیک را مخلوط کردند، اما همه را با لایه های بافت دستی و در سایه های خاکستری متفاوت نقاشی کرده، و دنیای کودکانی را که در اصطلاح قربانی قلدری نامیده می شوند، به تصویر کشیده اند. و احساسات و خشم را در داستان به کار گرفته اند.

سپس همه چیز با بافت حرکت می کند در یک حرکت غالبا به سبک توقفی حرکت / stop-motion style ، به اتاق هایی بصری را برای نفس کشیدن و احساس زمان آهسته ایجاد می کند.

موشن گرافیک

انیمیشن Works With Nest – Oddfellows

این موشن گرافیک حاصل کار یک تیم از طراحان، تصویرگران و انیمیشن سازان به نام Oddfellows ، که هیچ غریبگی با موشن گرافیک به سبک سل انیمیشن ندارند. آن ها موشن گرافیک های سل انیمیشن بسیاری را در کارنامه ی خود دارند.

برای این قطعه برای Nest، آن ها وظیفه ی منحصر به فرد ساخت یک موشن گرافیک قانع کننده به سبک سل، و ادغام آن با عناصر فعال زنده را داشته اند؛ به طوری که احساس “دست ساز بودن” را از دست ندهند. و آنها دقیقا همین کار را انجام داده اند.

طرح Oddfellows با یک زیبایی شناسی خاص در طراحی شروع می شود که مخصوص عناصر طراحی موشن گرافیک مربوط به میانه ی قرن است، از جمله یک خانواده با حیوانات خانگی. آن ها یک صحنه از کل خانه را ساخت اند و سپس عناصر فعال زنده را در حالت موشن گرافیک و بدون از دست دادن تمرکز داستان اضافه کرده اند.

موشن گرافیک

طرح Dana Williams – One More – Caleb Wood

چه کسی می دانست که دیدن رشد گیاهان مسحور کننده است؟ ظاهرا کالب چوب / Caleb Wood.

در این موزیک ویدیو One More که توسط دانا ویلیامز Dana Williams ، برای کالب چوب ایجاد شده است، یک پس زمینه ی زیبا از بافت های غالبا مسحور کننده استفاده شده است که بر روی انیمیشن گل های ظریف، به رقص در می آید و کاملا به صورت زمانی، با ریتم موسیقی هماهنگ است.

Wood از ترکیبی از عناصر که به صورت دیجیتالی و با دست کشیده شده اند استفاده می کند تا این موشن گرافیک ساده و در عین حال سرسخت را ایجاد کند و تماشاگر را هیپنوتیزم کند.

آموزش پیشنهادی برای شما که در آپدیت این دوره تمامی این مسایل رو بصورت تصویری توضیح دادیم : آموزش موشن گرافیک | استاپ موشن در افترافکت | پروژه محور[/vc_message]

موشن گرافیک

طراحی Güd : Güd Happens – Buck

Buck علاوه بر موارد دیگر، در طراحی موشن گرافیک به سبک سل انیمیشن استاد است. بنابراین، منطقی است که یکی دیگر از موشن گرافیک های سل انیمیشن بزرگ او را که یک رویکرد کاملا متفاوت استفاده می کند در این جا ببینیم.

باک بر خلاف dreamlike ink flows ، برای موشن گرافیک Güd ، یک طراحی منحصر به فرد را که به سبک سریع طراحی شده است، از طریق حرکت توقفی به سبک cel animation، به کار می گیرد؛ جایی که جهان خاکستری تبدیل به یک جهان از رنگ ها و بافت های سرگرم کننده می شود.

عناصری که ساده به نظر می رسند، زندگی جدیدی را به نمایش می گذارند، زیرا دوربین در فضای سه بعدی قرار می گیرد و می چرخد و بافت ها شروع به ظاهر شدن در همه جا می کنند.

این موشن گرافیک این قدر سرگرم کننده است که زمانی که آن را تماشا می کنید، تقریبا فراموش می کنید که یک موشن گرافیک تجاری است.

موشن گرافیک

موشن گرافیک Truffle Pig – Gentleman Scholar

موشن گرافیک Truffle Pig یکی دیگر از کار های انیمیشن نقاشی دستی است که توسط طراحان با استعداد در Gentleman Scholar خلق شده است. طبق معمول، آن ها از طرز تفکر زیبایی بهره می گیرند و داستان را به طور قشنگی در موشن گرافیک به تصویر می کشند.

اما چیزی که باعث می شود Truffle Pig منحصر به فرد باشد این است که به عنوان یک تجربه ی VR برای Oculus Rift ساخته شده است. این بدان معنی است که اکنون تماشاگران فرصتی برای ورود به هنر و نقاشی موشن گرافیست های Gentleman Scholar در یک راه جدید و جالب خواهند داشت. آن ها می توانند بخشی از هنر باشند.

به نظر می رسد جالب باشد که جهان ها با هم متحد شوند و تکنیک های قدیمی به کار گرفته شوند و به دنیای جدید برسند تا موشن گرافیک های حتی بهتر و جذاب تری مانند این طرح ها را ایجاد کنند.

آموزش پیشنهادی برای شما که در آپدیت این دوره تمامی این مسایل رو بصورت تصویری توضیح دادیم : آموزش موشن گرافیک | استاپ موشن در افترافکت | پروژه محور[/vc_message]

موشن گرافیک

بنابراین، فقط چون ما از انجام دادن کارهایی که در گذشته می کردیم صرف نظر کرده و به روش های جدید دست می زنیم، به این معنا نیست که راه های قدیمی دیگر خوب نیستند. تمام قطعات هنری خیره کننده نشان می دهند که چگونه موشن گرافیک های زیبای طرح دست که به سبک سل انیمیشن هستند می توانند این گونه تفاوت ایجاد کنند و موشن گرافیک هایی خلق کنند که علاوه بر تکنولوژی، هنر دست را نیز به تصویر می کشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا