بلاگ آموزش تک

آموزش کامل کار با منوی رسانه در وردپرس

آموزش کامل کار با منوی رسانه در وردپرس

رسانه در وردپرس یکی از منو ها و بخش های بسیار کاربردی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که ما در این مقاله قصد داریم به آموزش کامل این قسمت بپردازیم. پس در صورتی که شما از سیستم مدیریت محتوایی وردپرس بر روی سایت خود استفاده می کنید و می خواهید در مورد قسمت رسانه در وردپرس اطلاعات کافی در مورد استفاده و در مورد مباحث مهم آپلود انواع فایل ها و تصاویر و ویدئو و همچنین نحوه بارگذاری و اجرای آن فایل ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس انواع مختلف ویدیو و عکس و انواع داده های متنی و غیره اطلاعات کافی کسب کنید می‌توانید اطلاعات و نوشته های موجود در این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و اطلاعات کافی در زمینه آموزش رسانه در وردپرس به دست آورید:

(توصیه می شود دوره آموزشی طراحی سایت و پکیج آموزش طراحی سایت  را مشاهده کنید)

معرفی بخش رسانه در وردپرس

رسانه در وردپرس یکی دیگر از بخش بسیار مهم و حساس در سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که این بخش شامل انواع مختلف فایل ها مانند فیلم، عکس، موزیک، صدا و انواع دیگر فایل های چند رسانه ای می باشد. اهمیت و حساسیت بخش رسانه در وردپرس از یک سمت به دلیل امنیت از جهت بهینه سازی و موضوع سئو می باشد.

در حالت کلی با استفاده از قسمت رسانه در وردپرس می توانید انواع مختلف فایل ها را بر روی هاست خود بارگذاری و آپلود نمایید البته در این زمینه یک سری محدودیت ها نیز وجود دارد. اولین محدودیتی که در قسمت رسانه در وردپرس و آپلود و بارگذاری انواع مختلف فایل ها کاربر و مدیر سایت با آن مواجه می‌شود فضای هاست و حجم فایل های آپلود می باشد که به منظور رفع این محدودیت و برای اینکه مدیر سایت بتواند مقدار و حجم بیشتری فایل بر روی هاست و سایت خود بارگذاری نماید می تواند به افزایش حجم آپلود و یا هاست خود اقدام نموده و از این طریق این محدودیت را به صورت تمام و کمال از بین ببرد.

البته گفتنی است که این محدودیت یعنی محدودیت حجم هاست و بخش رسانه در وردپرس چند رسانه‌ای نمی باشد و می تواند قسمت های دیگر مانند قالب ها و پوسترها و همچنین انواع مختلف پلاگین ها و افزونه های موجود در وردپرس را نیز تحت شعاع قرار دهد.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی

وارد شدن فشار بسیار زیاد به سرور روبرو

در اکثر مواقع همه ما شاهد این بودیم که در بسیاری از سایت ها مدیران این سایت ها فایل هایی که دارای حجم بسیار زیادی می باشند را آپلود می نمایند این گونه سایت ها که فایل های خود را که دارای حجم بسیار زیادی می باشند به این صورت درون سایت خود بارگذاری می نمایند در آینده با مشکلات زیادی از قبیل وارد شدن فشار بسیار زیاد به سرور روبرو خواهند شد که در نتیجه این مشکل سرعت لودینگ سایت بسیار کاهش می یابد و به همین دلیل بسیاری از بازدیدکنندگان از بازدید کردن از این گونه سایت ها خسته شده و این سایت را ترک می نمایند و این خود مشکل بسیار بزرگی می باشد.

همانطور که می دانید بخش رسانه در وردپرس بخشی می باشد که با استفاده از این بخش شما می توانید فایل های خود را درون مطالب خود یا درون سایت خود بارگذاری نمایید اما توصیه ای که ما در مورد بخش رسانه در وردپرس به شما می کنیم این می باشد که از بخش رسانه در وردپرس فقط برای بارگذاری عکس ها استفاده نمایید. برای اینکه شما بتوانید فایل های خود را بارگذاری نماید و بتواند این فایل ها را به راحتی در دسترس کاربرانی که از سایت شما بازدید می نمایند قرار دهید بهترین گزینه این می باشد که شما یک هاست دانلود با استفاده از دامنه و ساب دامین سایت خودتان تهیه نمایید فایل های خود را به راحتی درون این هاست بارگزاری نمایید و در دسترس کاربران سایت خودتان قرار دهید.

رسانه در وردپرس

رسانه‌وردپرس

علاوه بر مشکلاتی که ذکر شد مشکل دیگری نیز وجود دارد که این مشکل این می باشد که خود سیستم وردپرس از سنگینی بسیار خاصی برخوردار می باشد و اگر شما قصد این را داشته باشید که فایل های خودتان را از بخش رسانه در وردپرس بارگذاری نمایید در نتیجه این کار فشار بسیار زیادی به فضای کلی سایت و همچنین منابع موجود در سایت وارد می گردد و باعث می شود که از طرف سیستم ارائه دهنده هاست، هاست شما به صورت کامل بسته شود.

این مشکل بسیار بزرگی برای یک وب سایت می باشد بهترین کار برای آپلود فایل های خودتان بر روی وب سایت این می باشد که از فایل منیجر موجود در هاست استفاده نمایید و همچنین شما می توانید نرم افزارهای مدیریت اف تی پی را مورد استفاده قرار دهید و از طریق این ها فایل های مورد نظر خودتان را بر روی وب سایت خود آپلود نمایید و در دسترس کاربران وب سایت قرار بدهید.

اضافه نمودن پرونده چند رسانه ای در قسمت رسانه در وردپرس

در منوی اصلی پیشخوان وردپرس منوی دوم منو نوشته ها می باشد اگر بر روی منو کلیک کنید یک زیرنویس برای شما باز می گردد و اگر بر روی گزینه افزودن نوشته کلیک نمایید صفحه ای به شما ارائه می شود یک گزینه تحت عنوان افزودن پرونده چند رسانه ای وجود دارد که این دکمه در زیر قسمت عنوان و بالای ویرایشگر قرار گرفته است. این قسمت در منوی رسانه در وردپرس قسمتی است که به کمک آن می توانید نسبت به بارگذاری انواع مختلف فایل ها اقدام نمایید.

وقتی که بر روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای کلیک نمایید یک صفحه به صورت پنجره ای جدید برای شما باز می گردد که به آن پاپ آپ می گویند وقتی وارد محیط این صفحه می شوید می توانید در آن انواع مختلف فایل ها و فایل های تصویری و عکس، متن، ویدیو، موزیک و غیره را که قصد دارید آنها را در سایت خود مورد استفاده قرار دهید در آن صفحه بارگزاری کرده بعد از انجام بارگزاری از آدرس آنها در جاهای مختلف مدنظر خود استفاده نمایید. همچنین برای انواع مختلف فایل های تصویری در قسمت رسانه در وردپرس این امکان وجود دارد که در صورتی که کاربر و مدیر سایت بخواهد می تواند اندازه آن فایل تصویری را به اندازه دلخواه تغییر داده و آن را ویرایش نماید.

آموزش پیشنهادی برای شما : آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی

کتابخانه پرونده های چند رسانه ای

در واقع در هنگامی که بر روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه کلیک می کنیم صفحه ای برای شما باز می شود که در آن کلیه فایل های چند رسانه ای موجود در سایت مورد نظر شما به نمایش در خواهد آمد که به نوعی می توان به آن کتابخانه پرونده های چند رسانه ای لقب داد. در صفحه ای که پیش روی شما باز شده است امکانات تنظیمات مدیریتی بسیار زیاد در اختیار مدیر سایت قرار می گیرد که از آن ها می توانند به نحو احسن استفاده نمایید.

از جمله این امکانات و اختیارات می‌توان به ایجاد گالری و یا هم چنین مشاهده فایل هایی که در نوشته های موجود در سایت آپلود و بارگذاری شده اند و امکانات دیگری مانند جستجو در میان فایل ها و دیگر امکانات که منجر به مدیریت کامل فایل های چند رسانه ای قسمت رسانه در وردپرس می گردد اشاره نمود. هر یک از امکانات گفته شده که موجود در قسمت رسانه در وردپرس می باشد لازم آموزش مخصوص به خود است که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت از با ما همراه باشید.

بارگذاری تصویر در قسمت رسانه

در قسمت رسانه در وردپرس به منظور اینکه تصاویر و یا فایل های تصویری مورد نظر مدیر سایت بارگزاری گردد فرآیند بسیار ساده بوده به این منظور لازم است تا تصاویر یا تصویر دلخواه را در کامپیوتر شخصی خود انتخاب نموده و آنها را کشیده و در قسمت مدیریت فایل ها رها نمایید و یا با استفاده از دکمه مربوطه این فایلهای تصویری را از درون کامپیوتر خود بازخوانی نموده و در نهایت بر روی دو گزینه بارگذاری کلیک نمایید تا تمامی فایل ها آپلود شده در سیستم مدیریت محتوای وردپرس در قسمت رسانه در وردپرس قرار گیرند.

همچنین در صورتی که مدیر سایت قصد داشته باشد تا فایل جدید و تصویر جدیدی را اضافه نماید می تواند بر روی گزینه بارگذاری پرونده ها کلیک نموده و بعد از آن قسمتی که مربوط به بارگذاری پرونده ها و فایل های جدید می باشد نمایش داده خواهد شد سپس می تواند با کلیک برای گزینش پرونده ها فایل مورد نظر خود را از کامپیوتر انتخاب نموده و درنتیجه وارد مرحله آپلود و بارگذاری فایل ها شود همچنین در صورتیکه فایل مورد نظر کار دارای نشان می باشد و آن فایل در کامپیوتر موجود نباشد این امکان وجود دارد که با استفاده از گزینه گذاشتن از نشانی که در سمت راست و آخرین گزینه موجود میباشد میتوان با استفاده از آدرس فایل، فایل مورد نظر را بارگذاری نمود و در قسمت رسانه در وردپرس آن را جای داد.

بارگذاری رسانه در وردپرس

بارگذاری رسانه‌وردپرس

بعد از آنکه تصویر و یا فایل تصویری مورد نظر ما به صورت تمام و کمال بارگذاری و آپلود شده و در سیستم مدیریت محتوایی وردپرس و رسانه در وردپرس جای گرفت با کلیک بر روی فایل تصویری مورد نظر اطلاعات و مشخصات کامل فایل در قسمت سمت چپ به صورت تمام و کمال قابل مشاهده می باشد.

حال برای آن که آدرس اینترنتی تصویر بارگذاری شده و یا آپلود شده را به دست بیاوریم تنها کافیست برای قسمت ویرایش موجود در صفحه مورد نظر کلیک نموده تا در نتیجه صفحه ویرایش پرونده های چند رسانه‌ای برای مدیر سایت به نمایش در بیاید در این قسمت مدیر سایت قادر خواهد بود تا ویرایش فایل تصویری مورد نظر خود پرداخت و موارد مانند نام فایل تصویری و همچنین انجام مواردی برای نوع چینش تصویر در نوشته ها مانند راست چین و چپ چین و یا میانه چین کردن تصویر و قرارگیری آن در مطالب و چندین گزینه دیگر در مورد ابعاد و اندازه تصویر مورد نظر را مورد تنظیم و ویرایش قرار دهد.

منوی رسانه

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس و در قسمت پیشخوان وردپرس منوی سوم مربوط به منو رسانه در وردپرس می باشد که با استفاده از منوی رسانه در وردپرس کاربر و یا همان مدیر سایت می تواند به تمامی فایل ها و اسناد بارگذاری شده در سایت خود دسترسی داشته و آنها را مورد ارزیابی و ویرایش و یا مدیریت قرار دارد و در صورتی که بخواهید فایل های جدید را به سایت خود اضافه و یا کارهایی که نمی‌خواهد را از روی سایت خود حذف نماید.

منوی رسانه در وردپرس

منوی رسانه‌وردپرس

ویرایش رسانه

پس از اینکه فایل مورد نظر خودتان را در بخش رسانه در وردپرس آپلود کردید می توانید بر روی هر یک از آنها کلیک نمایید و پس از کلیک کردن بر روی آنها با صفحه ای به نام صفحه پیش نمایش رو به رو خواهید شد که در این بخش اطلاعات و تصویر به نمایش گذاشته می‌شود و شما می‌توانید به راحتی تمامی اطلاعات این تصویر را مشاهده نمایید و حتی آن ها را ویرایش کنید. همچنین در قسمت جزئیات بخش پیش نمایش در قسمت اول آن اطلاعات کلی در مورد فایل آپلود شده توسط شما وجود دارد که از این اطلاعات می توان به نام فایل، نوع فرمت، تاریخ آپلود، حجم فایل آپلود شده، نام فرد آپلود کننده و غیره اشاره نمود.

نمایش اطلاعات تصاویر در بخش پیش نمایش وردپرس

علاوه بر موضوعاتی که ذکر شد وردپرس از یک ویژگی بسیار جالب و پرکاربرد بهره می برد که آن هم ویرایش تصاویر موجود در بخش رسانه در وردپرس می باشد. شما برای وارد شدن به بخش ویرایش تصویر می توانید بر روی فایل آپلود شده توسط خودتان کلیک نمایید و در قسمت پایین بخش پیش نمایش بر روی دکمه ویرایش تصویر کلیک کنید و وارد این بخش شوید.

ویرایش تصاویر در بخش رسانه‌وردپرس

بخش ویرایش تصویر در رسانه در وردپرس از قابلیت های بسیار جالب بهره می برد که از این قابلیت ها می توان به قرینه کردن تصاویر تحت محورهای x و y و قابلیت تغییر اندازه تصویر و همچنین ایجاد برش هایی بر روی عکس و غیره اشاره نمود.

با استفاده کردن از بخش ویرایش تصاویر در رسانه در وردپرس می توانید به راحتی تصاویر خودتان را ویرایش نمایید و دیگر نیازی نیست که برای ویرایش کردن تصاویر خودتان به صورت ساده به نرم‌افزارهای مختلف مراجعه نمایید و به راحتی می توانید از طریق همین بخش تصاویر موجود در بخش رسانه در وردپرس را ویرایش نمایید. توصیه ما به شما این میباشد که حداقل برای یک بار هم که شده است از این بخش استفاده نمایید زیرا پس از استفاده از این بخش مطمئناً از این بخش راضی خواهید شد و برای همیشه از همین بخش استفاده می نمایید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*