انیمیشن و سه بعدی

رندر سریع تر در افتر افکت با RenderGarden

رندر سریع تر در افتر افکت با RenderGarden

هنگام کار با افتر افکت ( آموزش موشن گرافیک )، حتما بار ها و بار ها به این نتیجه رسیده اید که سرعت رندر کردن در افتر افکت بسیار آهسته است، و این موضوع حتما شما را خسته می کند؟ به همین دلیل، در این مقاله تصمیم گرفته ایم که به این موضوع بپردازیم. خبر خوب این است که Toolfarm ابزاری به نام RenderGarden، را منتشر کرده است! که در واقع یک اسکریپت افتر افکت است که سرعت رندر کردن را ۲ تا ۳ برابر سریع تر می کند!!!

 

افتر افکت

و چطور این موضوعِ کاهشِ مدت زمان رند، امکان پذیر است؟

در حقیقت، اسکریپت RenderGarden پروژه ها را اصطلاحا به دانه هایی تقسیم می کند و آن ها را در چند پنجره ی خط فرمان در After Effects رندر می کند (این ابزار همچنین با عنوان gardeners نیز شناخته می شود). در انجام این کار، اسکریپت قادر است کارکرد سی پی یو در یک کامپیوتر را به حداکثر برساند و در نتیجه، سرعت رندر در افتر افکت را تا ۲ – ۳ برابر افزایش دهد.

افتر افکت

این دقیقا به چه معنا است؟

این روش به این معنی است که هنرمندان، دیگر نیازی به تکیه بر مزارع رندر / render farms چند ماشینی / multi-machine برای دستیابی به رندرینگ بسیار سریع در افتر افکت ندارند. در عوض، آن ها می توانند همان سرعت و یا سرعت مشابه را با استفاده از تنها یک کامپیوتر داشته باشند، RenderGarden یک گزینه ی فوق العاده راحت برای خود اشتغالان یا هنرمندانی است که نیاز دارند تعداد زیادی فایل افتر افکت را رندر کنند و می خواهند در زمان خود صرفه جویی کنند.

در واقع، با توجه به Mekajiki (مغز متفکر پشت RenderGarden) این دقیقا همان محصولی است که هنرمندان به دنبال آن هستند. مدت ها قبل، یک تیم از Mekajiki بر روی یک پروژه ی افتر افکت کار می کرد، آن ها گرفتار مشکل فایل های افتر افکتی شدند که به صورت رندر نشده، روی هم انباشته شده بودند. با توجه به این که آن ها خارج از محلِ شرکت، با نرم افزار افتر افکت کار می کردند و دسترسی به مزرعه ی داخلی  رندرِ شرکت خود نداشتند، تصمیم گرفتند با تجهیزات محدودی که دارند، راه حلی برای مشکل سرعت رندر افتر افکت پیدا کنند. نتیجه ی کار آن ها این شد که یک اسکریپت ساده برای انجام کار رندر نوشتند که شما می توانید در هر جا و هر زمان از آن در After Effects استفاده کنید.

اما این تنها قابلیت این محصول نیست که مردم را هیجان زده می کند. امتیاز اصلی این محصول این است که در زمان رندر افتر افکت صرفه جویی می کند!

افتر افکت

و اما این صرفه جویی در زمان دقیقا چقدر است؟

طبق مطالعات متعددی که در وب سایت Mekajiki نوشته شده است، یک پروژه ی ۲۵۰ فریمی افتر افکت که به طور معمول ۵۰ دقیقه و ۳۲ ثانیه طول می کشد تا رندر شود، با استفاده از اسکریپت RenderGarden، زمان رندر کردن به ۱۵ دقیقه و ۲ ثانیه کاهش می یابد. و به طور مشابه، یک آزمایش دیگر در افتر افکت نشان داد که زمان رندر ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه ی رندر گرفتن از یک پروژه، با استفاده از این اسکریپت، فقط ۳۸ دقیقه طول می کشد.

هر هنرمند ویرایش گر یا طراح موشن گرافیک که با After Effects کار می کند، این موضوع را می داند که زمان های رندر طولانی، یک مشکل اساسی و خسته کننده در طی فرآیند طراحی یک پروژه در افتر افکت است. امکان کاهش مدت زمان رندر در افتر افکت به میزان دو سوم، امکان بالقوه برای افزایش بازده را به دنبال دارد و به طور جدی گردش کار را افزایش می دهد و در بلند مدت، هنرمندان را قادر می سازد تا پروژه های افتر افکت بیشتری را در زمان یکسان اجرا کنند. علاوه بر این، اگر طبق نظرِ یک مشتری بخواهید تمام مراحل را تغییر دهید، این که به عقب برگردید و بعد از تغییرات، یک سری کامل رندر دیگر انجام دهید، یک تجربه ی واقعا دردناک است! نه تنها دردناک، بلکه از دید بعضی از کاربران افتر افکت، بسیار ترسناک است.

افتر افکت

علاوه بر افزایش سرعت رندر تا ۳۰۰٪، RenderGarden ویژگی های دیگری از قبیل قابلیت رندر پس زمینه و ارائه ی هم زمان فریم های مختلف را ارائه می دهد.

همچنین لازم به ذکر است که رندر گرفتن از فایل های افتر افکت، درون یک شبکه، همچنان یک گزینه است. هر تعداد رایانه را که می خواهید با هم در یک شبکه قرار گیرند، به سادگی با هم شبکه کنید و استفاده از این ابزار RenderGarden همچنان امکان پذیر است. و نیازی به نگرانی در مورد پرداخت اضافی برای ماشین های رندر وجود ندارد چون RenderGarden گره های رندر نامحدودی را ارائه می دهد!

آیا استفاده از ابزار RenderGarden برای من مناسب است؟

این موضوع واقعا بستگی دارد که شما چقدر وقت صرف می کنید و در انتظار رندر فایل ها، برای خروجی گرفتن از افتر افکت می نشینید. اگر شما یک فریلنسر هستید که تعداد زیادی از پروژه ها را باید به صورت مداوم و در یک مهلت مشخصی تحویل دهید، به احتمال زیاد خواهید دید که RenderGarden برای شما بسیار سودمند است. اگر شما از افتر افکت به عنوان یک سرگرمی برای طراحی موشن گرافیک استفاده می کنید و یا یک طراح حرفه ای هستید اما تنها از افتر افکت برای پروژه های کوچک و مجزا استفاده می کند، شاید بتوانید روال کاری خود را حفظ کنید و به سراغ ابزار RenderGarden نروید و همچنان از سرعت رندر گرفتن فایل ها در پروژه ی افتر افکت خود راضی باشید.

خبر خوب این است که اگر شما نمی توانید تصمیم بگیرید، Toolfarm یک نسخه ی ۷ روزه ی رایگان از RenderGarden را برای افتر افکت ارائه می دهد. امتحان این نسخه ی آزمایشی، ارزش یک بار وقت صرف کردن را دارد. اگر شما آن را امتحان کنید و عاشق آن شوید، آن گاه می توانید تصمیم بگیرید که نسخه ی دانلود کامل را خریداری کنید. اگر از آن استفاده کرده اید یا حتی قبلا آن را امتحان کرده اید، تجربه خود را در بخش نظرات در پایین همین صفحه، با ما در میان بگذارید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا